„Vzhledem k podmínkám, kdy jsme prakticky celý podzim odehráli venku kvůli rekonstrukci atletické dráhy na zábřežském stadionu a na jaře některé domácí zápasy museli absolvovat v Leštině, tak uplynulý ročník musím z hlediska výsledku hodnotit pozitivně,“ prozradil na úvod Deníku zábřežský kouč Jaroslav Rolinek, jenž musel hledat záložní variantu i pro tréninkové jednotky.

Mužstvo se tak mnohdy připravovalo na neoblíbené umělce a několikrát našlo azyl pro trénování v Mohelnici či nedaleké Leštině.

Hnacím motorem mladého zábřežského výběru pak byla podle kouče především soudržnost kolektivu, který tvořili zdejší odchovanci.

„Ale taková zvláštnost letos byla, že jsme dokázali porážet celky ze špice tabulky, ale naopak jsme zbytečně ztráceli s mužstvy pod námi,“ konstatoval dále lodivod Sulka.

Zábřeh dokázal například hned dvakrát porazit postupující Všechovice, uspěl i proti Lutínu, Medlovu či Jeseníku. Na druhé straně padl s Černovírem či sestupující zálohou HFK.

„Proti silným jsme se vyhecovali, ale proti těm slabším jsme se častokrát přizpůsobili jejich hře, na tom musíme do další sezóny zapracovat,“ je si vědom trenér Jaroslav Rolinek, který bude v Zábřehu pokračovat i v nadcházejícím ročníku.

Již 8. července zahajuje Zábřeh přípravu na novou sezónu a během měsíce má v plánu odehrát pět přípravných utkání (první proti Lanškrounu), ostrý start v soutěži čeká fotbalisty Sulka v Jeseníku.

„Musíme se dobře připravit, při skládání kádru budeme čerpat výhradně z vlastních zdrojů, máme řadu šikovných dorostenců, nějaké nákupy odjinud určitě neplánujeme. Kádr by měl zůstat pohromadě, zatím nevím, že by měl někdo odejít. Navíc se nám vrátí někteří naši kluci z hostování,“ sdělil Jaroslav Rolinek, jenž bude mít během přípravy zřejmě z čeho vybírat.

Podle posledních informací pak SK Sulko Zábřeh hodlá vytvořit také záložní celek, jenž podle regulí začne v nejnižší soutěži.

„V přípravě budeme trénovat společně a z tohoto širšího kádru by měla postupně vzniknout sestava pro krajský přebor. Zbytek hráčů bude nastupovat v záložním mužstvu. Uvidíme, jak se s tím kluci poperou,“ dodal závěrem Jaroslav Rolinek.

Uplynulá sezóna SK SULKO Zábřeh pohledem statistik a trenéra Jaroslava Rolinka

Nejlepší střelec: Jakub Hymr, 10 branek.

Zlý muž (nejvíc karet): Karty jsme sbírali celkem rovnoměrně, ale hodně mě mrzí třeba vyloučení Martina Lepky proti Kralicím v 90. minutě za urážku rozhodčího.

Nejlepší zápas: Pro nás to byly obě derby proti Mohelnici.

Nejhorší zápas: Asi domácí utkání s Kralicemi, kde jsme dvě minuty před koncem inkasovali a prohráli 0:1.

Nejužitečnější hráč: Lukáš Toman, spoustu nám toho pochytal, jako gólman chodil i kopat penalty, je to dlouholetá zábřežská opora.

Přípravné zápasy před startem nového ročníku krajského přeboru

Zábřeh – Lanškroun (pátek 12. 7. v 17.30 hod.)

Šumperk – Zábřeh (středa 17. 7. v 17.00 hod.)

Zábřeh – Lesnice (sobota 20. 7. v 10.00 hod.)

Zábřeh – Rapotín (středa 24. 7. v 17.00 hod.)

Zábřeh – Mor. Třebová (neděle 28. 7. v 10.00 hod.)