„Oproti původnímu plánu nás bylo o něco méně než jsem počítal, takže s přibývajícím časem jsme trochu odpadávali se silami, protože jsem nemohl tolik střídat. Navíc v tom vedru to byl hodně náročný zápas, ale zase pro nás dobrý trénink na kondici. Naopak pro hosty potom dobrá zkušenost, že si mohli zahrát proti mužskému celku,“ okomentoval ve zkratce úvodní duel svých svěřenců zábřežský kouč Zdeněk Opravil.

Ten o víkendu proti Olomouci představil prakticky stejný kádr, se kterým končil letošní jaro. Jen z béčka sestavu doplnil Vojtěch Balcárek, z dorostu potom přišli Jakubové Matějček a Seidl.

„Ale určitě bychom pro sezónu chtěli nějakou posilu přivést, uvidíme, co se povede,“ doplnil lodivod Sulka.

V samotném utkání se jako první ujali vedení hosté z Hané, když udeřili hned ze své první šance, domácím se následně do přestávky podařilo srovnat krok zásluhou Žandovy hlavičky.

„Byl to klasický zápas proti dospělým hráčům. Soupeř byl v první půli organizovaný, důrazný, nebezpečný ve standardkách, ale kluci se s tím dokázali dobře poprat,“ hodnotil trenér dorostenců Sigmy Ivo Gregovský.

Květoslav Pospíšil.
Máme stabilní kádr a na soustředění jezdit nemusíme, říká kouč Velkých Losin

Druhou půli odstartoval Zábřeh náporem a vypracoval si i dvě slibné šance, leč neuspěl, aby záhy udeřilo na druhé straně.

Druhou branku Olomouce pak skvěle pro svého spoluhráče až před prázdnou bránu připravil šumperský talent Patrik Přibylka, jenž již dříve zamířil právě do akademie Sigmy.

Později měli o něco více ze hry hosté, v jednom případě dokonce trefili tyč, utkání ale nakonec nepoznalo vítěze. Nerozhodný výsledek zařídil povedeným obloučkem Vojtěch Balcárek.

„Zápas splnil jednoznačně svůj účel, naše obě jedenáctky odmakaly svůj part na sto procent. Jsme ve fázi nabírání kondice, jsem rád, že kluci obstáli i v soubojích, takticky to bylo také v pořádku. Na soustředění v Ústí nad Orlicí budeme pokračovat v nabírání kondice, ale už se budeme věnovat také herním a technicko-taktickým prvkům,“ uzavřel Gregovský.

Také další dvě utkání přípravy sehrají fotbalisté Zábřehu na domácím hřišti, když následující dvě soboty přivítají nejprve Lanškroun a poté Mohelnici.

SK SULKO Zábřeh – SK Sigma Olomouc U17 2:2 (1:1)

Branky: Žanda, Balcárek - Andrýsek, Pospíšil.

Zábřeh: Schubert - Holík, Matějček, Knápek, Sitta - Lukas, Žák, Žanda, Jedelský - Puchr, Podhorný. Střídali: Toman, Balcárek, Seidl, Maistryzsin, Smékal. Trenér: Zdeněk Opravil.

Sigma U17: 1. pol.: Kozub – Glos, Pávek, Beran, Skopal – Andrle, Luběna, Remeš – Synevych, Galík, Andrýsek. 2. pol.: Kozub (60. Ulenfeld) – Rozehnal, Pávek (60. Beran), Příkazský – Andrle (60. Lorenc), Činčara, Přibylka – Lašák, Pospíšil, Sikora. Trenér: Ivo Gregovský.