„Podle výsledku to byl určitě zápas v naší režii. Přišlo mi, že to Staré Město trochu podcenilo, protože po pár minutách už v podstatě nebylo co řešit," popisoval dvacetiletý střelec rychle rozhodnutý zápas ve prospěch svého klubu.

„Hru jsme ovládali po celý zápas a spoustu gólů jsme dali po nahrávkách do prázdné branky," dodal.

A ač dal Žák v zápase hned šest gólů z deseti, rozhodně nechtěl svůj přínos pro tým žádným způsobem přeceňovat a zůstal spíše skromný a snažil se vyzdvihnout zásluhu svých spoluhráčů.

„Několikrát jsem dostal míč před prázdnou bránu. Nejvíce bych asi vyzdvihl stopera Vojtu Klimka, který prošel sám přes celé hřiště a přihrál mi před prázdnou. Několikrát mi také přihrál i Ondra Musílek," popisoval absolvent střední školy podnikání, který si právě hledá svou budoucí práci.

I přes to všechno se však nevyhnul tradiční pokutě, která neodmyslitelně patří téměř do všech sportovních kabin v Česku a nejen tam. Přece jen, šest gólů se v každém zápase nedává.

SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha (23.5.2023), Mojmír Chytil, děkovačka, fanoušci
Chytil se loučil se Sigmou: Užil jsem si to, je teď na mně, jak se s tím poperu

 „Bohužel přišla," směje se. „Mně to ale nevadí, protože si tím přispíváme na závěrečnou, která se už pomalu blíží," dodává ale.

Kromě čtrnácti nastřílených gólů v šesti zápasech za B-tým hrající okresní přebor nastoupil tento mladý borec i ke čtrnácti střetnutím za šumperské áčko hrající čtvrtou nejvyšší soutěž, tedy divizi E. Zde docílil dvou vstřelených branek, s čímž už ale tak spokojený není.

„Za áčko bych těch gólů chtěl dát určitě více. Po zimní přípravě jsem se ale necítil úplně dobře a byl jsem do toho všeho i zraněný a nemocný. S výkony v béčku jsem ale spokojený. Předtím moc dobrých výsledků nebylo a povedlo se nám to tedy trošku pozvednout," popisuje.

A čeho by chtěl tento fanda Realu Madrid, jehož fotbalovým vzorem je vedle hvězdného Portugalce Cristiana Ronalda ještě aktuální šumperská hvězda Patrik Strnad, ve své stále ještě rozbíhající se fotbalové kariéře ještě dosáhnout?

„Chtěl bych se určitě etablovat v divizi. A kdyby to šlo, posunout se i výš a splnit si tak sen. Nevím ale, jak moc je to reálné," uzavřel Adam Žák.