„Nakonec mě ještě ukecali. Sice jsem si říkal, že už mám svoje odehráno, ale fotbal mě pořád baví a jsem soutěživý typ. Navíc klub se netají ambicemi na postup do I. B třídy a rád bych mu tak pomohl k posunu do vyšší soutěže,“ prozradil úvodem Deníku Ivo Lazarov.

A jak se vlastně ostřílený fotbalista s druholigovými, třetiligovými a divizními starty, jenž dříve působil v HFK Olomouc, Blansku, Zábřehu či krátce v Mladé Boleslavi, ocitl na prahu čtyřicítky ve Starém Městě pod Sněžníkem.

„Pocházím odsud, už jsem zde hrál, mám tady rodiče a plno kamarádů, proto jsem se před nedávnem dohodl na angažmá se zdejším Baníkem,“ vysvětluje.

Ve staronovém působišti se okamžitě zařadil mezi hlavní ofenzivní opory mužstva. Ve dvou zápasech, které zatím stihl odehrát, nasázel dohromady osm branek a jeho tým pak aktuálně vévodí tabulce Okresního přeboru.

Po domácím hattricku proti Oskavě mu parádně vyšel zejména minulý duel na hřišti Bratrušova, kde při vítězství 5:2 zaznamenal všech pět gólů hostů.

„Samozřejmě všichni byli určitě rádi, ale zase nijak speciálně to nikdo neprožíval, už jsou na to zvyklí,“ říká se smíchem Ivo Lazarov.

„Prostě se snažím být co nejvíce prospěšný pro mužstvo a naplnit očekávání, všichni na mě hodně spoléhají, pořád jsem pod tlakem,“ doplňuje s úsměvem.

Malý klub z městečka nedaleko polských hranic tak získal hráče zvučného jména, jenž měl v minulosti nakročeno dokonce do nejvyšší soutěže.

„Ale to už je hodně dávno. Tenkrát mě bohužel zajímalo všechno okolo, jenom ne ty tréninky a pravidelný řád,“ dodal závěrem a trochu s nostalgickým úsměvem Ivo Lazarov.