„Po vleklém zranění, které trvalo asi devět týdnů, jsem se dal do pořádku a jsem rád, že mi to střílí. I když je to okres, tak pořád je to fotbal, který mě baví tolik let. Je to pozitivní, že ještě dokážu v sedmatřiceti střílet góly,“ usmívá se držovický kapitán.Kanonýr Držovic Petr Bross.Zdroj: archiv sportovce

Petr Bross se o víkendu blýskl čtyřmi vstřelenými brankami do sítě Tištína. Držovice vyhrály 8:0. Minimálně jednou skóroval i ve všech předchozích zápasech.

Kolik branek je schopný nasázet v aktuálním ročníku okresního přeboru? „Nad tím nepřemýšlím, jsem rád za každý gól. Když jich padne víc za zápas, tak to bude samozřejmě jenom dobře.“

Zkušený fotbalový harcovník má svůj rekord, který se bude těžko překonávat. Podařilo se mu to totiž přepsat klubové statistiky v Bedihošti.

„Byli tam dva kluci, kteří dali dohromady 52 gólů za sezonu, já jsem to dal za jednu sezonu sám. Myslím, že na tuhle hranici se už nedostanu,“ vzpomíná na svůj střelecký počin.

Nejraději se však v myšlenkách vrací ke svému angažmá v Lipníku nad Bečvou. „V divizi jsem hrál celou sezonu v základu. Pro mě to bylo asi nejlepší angažmá. Divize pro mě ale asi byl strop,“ uvažuje nad kariérou.

„Bylo to během vojny, pak jsem se vrátil, šel jsem do práce, narodily se děti a už nebylo tolik času. Výkonnost, která byla nastavená, pomalu uvadala. Možná, že kdybych tam zůstal, tak bych se dostal ještě někam jinam, ale myslím, že to byl pro mě strop. Jsem za to rád, byla to spousta zkušeností a spousta hráčů, které jsem poznal,“ říká fotbalista, který dál prošel Lipovou, Kralicemi na Hané, Určicemi nebo Konicí.

Držovice? Soubor vynikajících hráčů

Útočení a střílení gólů má v krvi. „Akorát v dorostu jsem hrál obránce, jinak mě to ale vždycky tlačilo do útoku. Střílet góly, mít z toho radost a vidět, že tým je šťastný, že někdo skóroval. Za tím jsem vždycky šel. Samozřejmě se snažím hrát pro tým, ale jak se říká, dobrý útočník musí být hladový a střílet góly,“ prohlašuje.

Se spoluhráči v Držovicích si ovšem žádné konkrétní týmové mety pro sezonu nestanovili. „Nedáváme si postupové cíle. Jsme soubor vynikajících fotbalistů, kteří už mají nějaký věk. Nebudeme se chtít tlačit do I. B nebo I. A. Pokud by se to povedlo, tak je postup do vyšší soutěže samozřejmě pro každého fotbalistu úspěch, ale takový cíl jsme si nedali,“ uzavřel ostrostřelec Petr Bross.