„Sobotní zápas jsme paradoxně hráli dobře do té doby, než soupeř začal hrát v deseti. Pak ale přišla taková ta klasika, kdy my jsme se nějakým způsobem uzamkli, oni snížili ze 4:1 na 4:3 a dále tlačili. Nevypadalo to moc dobře, potom nám tam ale napadaly nějaké góly a nebojím se říci, že to dobře dopadlo se štěstím," popisoval Adam Hapala sobotní zápas proti Vápenné, ve kterém nastřílel čtyři branky, díky kterým jeho celek nakonec vyhrál poměrem 7:3.

Hned o dva dny později, na státní svátek 8. května, pak Bělá nastoupila do dalšího zápasu, tentokrát proti Černé Vodě. A ten už byl, alespoň co se týče střílení branek, mnohem klidnější. Všechny vlastně padly v úvodních dvaceti minutách, když domácí skvěle zareagovali na brzký inkasovaný gól a otočili skóre na 2:1 ve svůj prospěch. 23letý borec dával právě ten vítězný.

„První poločas byl z naší strany, až na smolný gól ve čtvrté minutě, dobrý. Řekl bych, že se na tu naši hru dalo i dobře dívat. Druhý poločas ale zaváněl nějakou ztrátou. Soupeř nás tlačil a my jsme se trápili. Tři body byly opravdu vydřené," líčil.

A ač byl v obou zápasech střelcem, jehož přesné zásahy nejvíce přiblížily Bělou k důležitým šesti bodům, stále zůstal tento civilním povoláním montážní dělník, obdivovatel Kyliana Mbappého a fanoušek Realu Madrid poměrně skromný a své úspěchy nechtěl v žádném případě jakkoli zveličovat.

Patrik Strnad
Strnad dal další parádní gól. Neumím trefit normální, směje se. Co podnikání?

Snad se to už protrhlo

„Při prvním gólu jsem šel sám na bránu a ze šestnáctky jsem namířil k tyči. A potom už to byla taková holomajzna a moje štěstí. Žádné ultrahezké góly to nebyly, ale počítají se. V druhém zápase jsem pak vyhrál souboj s obráncem a poslal míč brankáři mezi nohy," popisoval s úsměvem v obličeji.

Díky těmto pěti zásahům do sítí Vápenné a Černé Vody jich tedy má Adam Hapala na svém střeleckém kontě již devět. Jak ale říká, není s tímto číslem příliš spokojen. „Měl jsem totiž v sezoně dost šancí, i vyložených, které jsem nedal. Snad se to v zápase s Vápennou konečně protrhlo," přeje si.

Jaro? Celkem masakr

Aktuálně je Bělá na slušném druhém místě s 34 body na kontě a luxusním sedmibodovým náskokem na třetí Starou Červenou Vodu. Ještě o bod víc však družina vedená Oldřichem Mackem ztrácí na suverénně vedoucí Javorník, se kterým minulý týden, taktéž při pondělní dohrávce, prohrála jednoznačně 0:5.

„Jaro teď bylo opravdu hektické. Kvůli počasí jsme nehráli dva zápasy, které jsme teď dvakrát po sobě dohrávali o svátcích. A to byl celkem masakr. Jsem však nesmírně rád, že nám vyšly tři ze čtyř zápasů. Prohra s Javorníkem se dala čekat," shrnuje situaci.

Radim Netopil
Už postup je pro nás velkým úspěchem, říká trenér ZŠ Sluneční Radim Netopil

Do kraje bychom nešli

A byť se tento manšaft už delší dobu pohybuje v jesenickém okresním přeboru na poměrně vysokých příčkách, postup do I. B třídy prý není na pořadu dne. „I kdybychom náhodou v příští sezoně skončili první, do I. B třídy bychom asi nešli," říká Adam Hapala a na závěr ještě dodává: „ I já už hraji jenom pro srandu, byť tedy vím, že 23 není ještě žádný věk. I kvůli práci bych ale žádnou vyšší soutěž bohužel nestíhal."