Na Šumpersku jsou pak jediným týmem mužů, který ve své soutěži zatím neztratil ani bod. Stejnou bilancí se může pochlubit už jen ambiciózní Olešnice v I. A třídě.

Svou formu a herní pohodu navíc hráči z obce ležící v těsném sousedství Mohelnice potvrdili také během letošního okresního poháru. I tady byli ve čtyřech odehraných duelech stoprocentní.

„Za vším je především výborná spolupráce mezi hráči a trenérem, fungujeme zkrátka jako jedna velká rodina, k tomu máme zkušené fotbalisty. Řada v minulosti hrála vyšší soutěže a teď už se chtějí fotbalem hlavně bavit a zároveň předávají zkušenosti těm mladším,“ nastiňuje klíčové zbraně lídra okresní tabulky předseda Třeštiny František Krejčí.

Řada současných hráčů v minulosti získávala ostruhy zejména v nedaleké Mohelnici jako třeba dvojčata Masopustové, Václav Knop, Karel Čihulka či Květoslav Vašíček.

Ještě před dvěma lety dokonce s úspěchem brázdila olomouckou I. B třídu, kterou ale dobrovolně opustila.

Nyní Třeština vede tabulku okresního přeboru s šestibodovým náskokem před mohelnickým Juventusem, již devět bodů pak ztrácí třetí Oskava. Nabízí se tedy otázka, jestli v klubu nemyslí znovu na postup o patro výš?

„To bychom byli sami proti sobě. Ambice tlačit se nějak nahoru nemáme,“ říká otevřeně klubový předseda.

„Jsme spíše skromný klub, který chce hlavně bavit fotbalem své diváky a užívat si místní derby proti Úsovu, Dubicku či Juventusu, na které pokaždé dorazí plno lidí, pro které se tohle všechno snažíme dělat,“ vysvětluje František Krejčí.

Řada borců aktuálního kádru je poté úzce spojená se zdejším fotbalem, když v Třeštině přímo bydlí nebo tam vyrůstala.

„To mi připadá jako ideální stav, než sem potom tahat odjinud nějaké rádoby hvězdy pro vyšší soutěž a ještě jim pokaždé platit cestu. Místní kluci si pak snáze udělají čas na zápas okresního přeboru v sousední vesnici než aby složitěji cestovali v I. B třídě někam dolů na Olomoucko.

A jak vidí v Třeštině jarní pokračování soutěže?

„Jestli se vůbec nějaké fotbaly začnou hrát, tak doufám, že se nám co nejdéle podaří udržet naši dosavadní neporazitelnost. Zhruba před pěti lety, kdy jsme ještě působili v nejnižší soutěži a pak postoupili do okresu, tak jsme během těch dvou sezón vytvořili rekord čtyřiceti výher v řadě. Třeba jej překonáme,“ dodal s úsměvem František Krejčí.

Okresní přebor OFS Šumperk

Střelci (TOP 5):

23 branek – Pavel Novák (Oskava)

9 – Lukáš Masopust (Třeština)

8 – Petr Pelech (Staré Město)

8 – Rudolf Kaller (Oskava)

7 – Tomáš Horký (Jestřebí)

Zlí muži (nejvíce karet):

5 ŽK – Pavel Novák (Oskava), Pavel Pacal (Staré Město)

4 ŽK - Antonios Cakirpaloglu (Bratrušov), Květoslav Vašíček (Třeština), Zdeněk Klíma (Hrabišín)

3 ŽK + 1 ČK – Oldřich Gronych (Staré Město)