Hráči z okresního města jsou v letošní soutěži nováčkem, když béčko přihlásil zdejší divizní klub do okresu hlavně kvůli tomu, aby měl herní využití v mužské kategorii pro své talentované dorostence. A není tajemstvím, že v tomto ročníku myslí na postup.

Své ambice pak mladý šumperský tým zatím s přehledem naplňuje. K tomu chybělo opravdu málo, aby se po podzimu mohl pochlubit dokonce stoprocentní bilancí.

Šumperk vévodí tabulce skupiny A s pětibodovým náskokem před béčkem Postřelmova, když z devíti utkání osmkrát zvítězil a jen jednou prohrál, to vše s jednoznačným skóre 52:9 a ziskem 24 bodů.

„Jestliže ti naši kluci trénují čtyřikrát do týdne, tak ten rozdíl musí být na této úrovni vidět. Naším jednoznačným cílem je postup. Časem bychom rádi dostali béčko nejlépe do I. A třídy,“ prozradil předseda šumperského klubu Ladislav Šabo.

Zatím jediná prohra pak přišla na hřišti Jedlí, navíc byla hodně smolná, když Šumperk ještě necelých deset minut před koncem vedl o gól.

Jenže poté nejprve domácí fotbalisté srovnali trefou z penalty a v 90. minutě následně rozhodli o svém vítězství poměrem 4:3.

„Ta porážka mě hodně mrzí, ale nedá se nic dělat, je to sport. Zatím však vedeme soutěž, což je hlavní,“ konstatoval dále Ladislav Šabo.

Šumperk zatím těží především ze své střelecké produktivity, v pořadí střelců jsou pak mezi prvními šesti hned čtyři jeho hráči.

Kanonýrem je aktuálně s třinácti brankami Tomáš Holan, hned za ním následuje jeho spoluhráč, devítigólový Libor Demeter. Elitní šestku uzavírají s pěti góly Dominik Grézl a Jakub Ondráček.

Pokud by opravdu šumperská záloha dotáhla své snažení až k celkovému prvenství, čekalo by ji finále proti vítězi druhé skupiny.

Tady je aktuálně na čele s 21 body Sokol Palonín, jen o bod méně má potom druhý Celtic Líbivá, jenž spoléhá především na svého nejlepšího střelce Martina Košátka, který nastřílel již dvanáct gólů. Třetí pozici hájí aktuálně osmnáctibodový Tatran Moravičany, za nímž o dva body zaostává na čtvrtém místě záloha zábřežského Sulka, které se tedy nedaří tolik, co loni.

„V uplynulé nedohrané sezóně jsme celkem jasně dominovali. Letos se nám zatím nedaří úplně podle představ, ale snad se na jaře zlepšíme a pokusíme se ještě zabojovat o postup. Bylo by pěkné zahrát si ve finále proti Šumperku, kdyby to tak vyšlo,“ prozradil krátce předseda SK SULKO Zábřeh Jaroslav Appl.

Statistiky:

TOP STŘELCI

13 - Tomáš Holan (Šumperk B)

12 - Martin Košátko (Líbivá)

TOP ZLÍ MUŽI

6 ŽK - Jakub Grau (Leština) 6 ŽK

5 ŽK - Jan Fiala (Brníčko), Jakub Václavík (Moravičany / Lukavice)