Zatímco domácí Úsov bojuje o setrvání v šumperském okresním přeboru, Oskava hraje o celkové vítězství. Souboj předposledního týmu tabulky s druhým měl ale nečekanou předehru.

Před výkopen totiž vzplála udírna, ve které se mělo dělat cigáro. „Topilo se hodinu před zápasem, ale všechno bylo suché a půl hodiny před zápasem tam kluk, co se o to stará, navalil moc dřeva a blaflo mu to,“ popisoval jeden z aktérů utkání brankář Úsova Lukáš Klaban.

Ten tak musel společně se spoluhráči místo rozcvičky hasit požár. „Oskava se rozcvičovala a my jsme to tam hasili. Během chvilky přijeli hasiči a dokázali udírnu uhasit,“ pokračoval Klaban.

FK Brodek u Přerova - TJ Sigma Lutín
Ohlasy z KP: Kralice padly s Rapotínem a padají. Losiny a Zábřeh prohrály

Start utkání tak ohrožen nebyl a začalo se na čas. Absence rozcvičky možná byla znát, protože Oskava vstoupila do duelu lépe. „Měla hned v první minutě dvě šance, ale náš brankář je zneškodnil,“ chválil kapitán Úsova David Kubík.

Zdroj: Se svolením Lukáše Klabana

„Potom jsme začali hrát, byli jsme i více na míči, ale nešťastně jsme inkasovali, když centrovaný míč zapadl do brány“ pokračoval Kubík.

Úsov ve druhé půli dokázal srovnat zásluhou Michala Obírala a vybojoval si penalty. V nich se radoval favorit z Oskavy, který získal dva body, ale spadl na třetí místo o bod za Třeštinu, jelikož ta porazila první Staré Město a zamotala boj o postup. Naopak Úsov zůstává na předposlední sestupové příčce a kolo před koncem ztrácí bod na dvanáctou Lesnici B.

„Byl to ale nejlepší zápas tuto sezonu. Uvidíme, jestli se dokážeme zachránit,“ hodnotil Klaban, jenž dokázal vynulovat nejlepšího střelce soutěže Pavla Nováka. “Hrál na něj osobku Martin Nevěřil a k ničemu ho nepustil,” chválil na závěr svého spoluhráče Lukáš Klaban.