„Hodně nám pomohl ten můj rychlý gól. To nás uklidnilo a od té doby jsme zápas měli více-méně ve svých rukou. Jsem za tu výhru velmi rád, jelikož to pro nás bylo opravdu důležité utkání. Připravovali jsme se na něj ale stejně, jako na každé jiné. Přece jen, na této úrovni je stále nejdůležitější si ten fotbal hlavně užít," říká borec, který většinu své dosavadní kariéry prožil v MSFL a divizi v barvách zábřežského Sulka.

Jsem zvyklý na lepší výkony…

Ten se v tomto utkání trefil dvakrát. Nejdříve, jak již zmiňoval, se trefil ve druhé minutě poté, co jej dopředu vysunul jeden ze záložníků a on pak střílel do protipohybu gólmana Voznicy. Druhou přesnou trefu pak přidal v minutě 69., když jeho spoluhráč Petr Žák vyšachoval obranu, posunul míč pod sebe na úroveň penalty, kde už čekal, šikovně si počkal, až proběhne okolo obránce a vystřelil do míst, kde už strážce petrovsko-sobotínské svatyně nedosáhl.

Celkově tak zapsal svůj pátý a následně i šestý gól v této sezoně, s čímž, jak říká, může být poměrně spokojen. „Na to, že netrénuji, to jde. Jsem ale zvyklý na lepší výkony. Opravoval jsem totiž dům a byl jsem pak i delší dobu zraněný. I kvůli tomu jsem odešel ze Zábřehu do Leštiny. Abych si ve svém věku zakopal ještě alespoň ten okres," vysvětluje civilním povoláním obráběč a dodává: „Doufám ale, že už to bude jenom lepší."

Junioři Mladých Draků Šumperk v posledním zápase letošní sezóny notně potrápili pražskou Slavii. Třetí semifinále sledovala rekordní návštěva.
FOTO: Mladí Draci proháněli Slavii i před zraky šampióna z Nagana

Máme na horní polovinu

Co se pak týče postavení v tabulce, je Leština aktuálně s 22 body na sedmé pozici. Zaznamenala však skvělý start do jara, když ze dvou zápasů brala plný počet šesti bodů. Kromě Petrova-Sobotína totiž ještě předtím porazila výsledkem 4:1 i Jindřichov.

„Myslím si, že máme manšaft na horní polovinu. Když se všichni sejdeme, tak můžeme klidně hrát vyrovnané zápasy i s prvními dvěma celky tabulky. Na jaře jsme zatím stoprocentní a doufám, že to potvrdíme i v budoucnu," přeje si hráč, který sám sebe popsal jako takového univerzála, který může nastupovat jak ve středu zálohy, tak i v útoku.

Postoupit nechceme

Leštinská ztráta na čtvrté místo, které aktuálně okupuje béčko Postřelmova, pak není vůbec velká - slovy jeden bod. Stejně na tom je i pátý a šestý celek, kterými jsou Vikýřovice a Jindřichov. Naopak jen o dva body níže pak leží místo jedenácté, které obývá Leštinou čerstvě poražený soupeř z Petrova-Sobotína.

„Je to přesně tak. Stačí dvakrát vyhrát a jsme třetí, anebo dvakrát prohrát a jsme dvanáctí. Chceme ale skončit do pátého místa. Když se tohle podaří, bude to super. Postupové ambice nemáme, jen nechceme spadnout. Budeme se snažit ze všech sil a uvidíme. Necháme se překvapit," říká s lehkým smíchem borec, který přiznává, že ho fotbal sice baví hrát, v televizi jej ale téměř nesleduje.

Proti Vikýřovicím jsem ještě nehrál

A právě cesta na hřiště jednoho ze tří týmů, které jsou v tabulce před Leštinou jen o bod, tedy Vikýřovic, čeká na Smékalův celek v příštím kole. Jedná se tedy o obrovskou šanci nechat se třemi body katapultovat znovu o velký kus nahoru. Jak ale sám říká, žádná velká příprava se nekoná. „Popravdě, my se na každý zápas připravujeme podle toho, jak se sejdeme. Já osobně jsem třeba proti Vikýřovicím snad v životě nehrál a nedokážu tak ani posoudit jejich sílu," krčí rameny.

Tatran Litovel - FK Medlov
KP: Postřelmov a jeho bolest, Mohelnice vítězně, Zábřeh si vyšlápl na Bělotín

Alespoň mi nenaroste břicho

A ač 41 let sice v lidském životě ještě není žádný vysoký věk, u fotbalistů je to trochu jinak. Jan Smékal však, alespoň dle svých slov, o sportovním důchodu ještě rozhodně neuvažuje.

„Chci se hlavně nezranit a i nadále si fotbal užívat. Jinak tedy hodlám pokračovat tak dlouho, dokud to zdraví dovolí. Mí kamarádi hrají třeba i do padesáti. Třeba v mohelnickém Juventusu nebo v Moravičanech to je samý padesátník. A já to chci vydržet také. Alespoň mi nenaroste břicho," směje se a na úplný závěr ještě dodal, že příliš nepřemýšlel ani o dráze trenéra. „Všichni mi říkají, že to mám zkusit, ale jsem horká povaha a určitě bych po všech řval a byl drsný. Nemám totiž rád, když někdo něco vypouští. Ale uvidíme, stát se může všechno."