„Byl to takový zápas nahoru-dolů. Po šestnácti minutách jsme prohrávali 0:2 a v tu chvíli určitě nikdo nečekal, že ten zápas skončí takhle. Do poločasu jsem ale dal dva góly na 2:2 a po přestávce jsme už byli jasně lepší. To pro nás bylo velmi důležité, jelikož jsme v tu dobu byli poslední," popisoval zápas tento 23letý kanonýr, který kromě dvou vyrovnávacích gólů vstřelil ještě čtvrtý a pátý.

„Dva góly byly praktický stejné. Miroslav Pospíšil mi poslal míč mezi obranu a já šel pokaždé sám na gólmana. Při dalším jsem si balon natáhl z pravé strany na levačku a vystřelil k tyči. Při posledním gólu jsem to už jenom dorážel do prázdné. Musím k tomu ale říct, že se mi podařilo, na co jsem sáhl. Gólových šancí jsem měl totiž asi jen pět," popisuje dopodrobna, leč skromně své střelecké úspěchy.

A to se ví, že takovýto úspěch není možné nechat bez dostatečného trestu. „V kabině už takové zprávy kolovaly. Ještě jim totiž dlužím za zápas v Šumperku, kde jsem byl kapitán a zápas se mi úplně nepovedl. Teď jsem navíc dal už svůj druhý hattrick v sezoně. Určitě mě tedy něco čeká," směje se tento civilním zaměstnáním sádrokartonář.

Ten kvůli své práci v Německém Frankfurtu odehrál na podzim v písařovských barvách pouhých sedm zápasů, během kterých ale do sítí svých soupeřů nastřílel rovných patnáct gólů.

Sokol Čechovice - FC Želatovice
KP: Sudí si nás mazali na chleba, zlobí se Mohelnice, Postr za tři, Rapa má bod

„Jsem s tím nadmíru spokojen. Až na ten zápas v Šumperku, což byl také jediný, ve kterém jsem neskóroval, se mi navíc ve všech dařilo. I příští týden v Lošticích jsem neměl hrát, ale nakonec přišly změny a tak doufám, že ještě něco přidám," říká odhodlaně a uvádí i důvod: S prací ve Frankfurtu jsem už skončil a budu pokračovat v Česku. Mohu tak tady i trénovat. Uvidím tedy, jak to se mnou bude do budoucna."

Co se pak týče výkonů samotného Písařova, tak ten po loňském postupu z třetí třídy zažívá typickou nováčkovskou sezonu. V prvních dvou kolech prohrál, pak si ale připsal své první vítězství doma proti béčku Postřelmova a potom už se s železnou pravidelností začaly úspěchy střídat s neúspěchy. Jedinou výjimkou byly dvě prohry v řadě s prvním béčkem Šumperku a Petrovem-Sobotínem.

Celkově pak toto účinkování přineslo svěřencům kouče Vicence patnáct bodů, což vychází na dvanácté místo ze čtrnácti. Za nimi jsou už pouze celky Loštic B a Úsova, které mají shodně o dva body méně. Na pátý mohelnický Juventus však jejich ztráta činí pouhé tři bodíky.

Ilustrační foto
I. A třída, sk. A: Bernartice stále jedou. Nyní je čeká dvojzápas titánů

„Je to těžké. Soutěž je velice vyrovnaná a stačí málo k výraznému posunu vzhůru nebo naopak na dno. Bodů jsme ale mohli mít daleko více. Byly totiž třeba zápasy v Úsově, kde jsme byli lepší, nebo ve Vikýřovicích, kde jsme dokonce v 93. minutě dostali gól z penalty. My se teď budeme hlavně snažit vyhrát v Lošticích," popisuje fanoušek Hradce Králové a londýnského Arsenalu a také obdivovatel bývalého záložníka Olomouce, Plzně či Wolfsburgu Václava Pilaře.

Toto střetnutí, které rozhodne o mnohém, proběhne už v tuto neděli od 14 hodin a písařovští mohou mít alespoň jeden obrovský důvod k optimismu. „Velice pozitivní pro nás bude, že tam pojedeme po dlouhé době v plné sestavě. V poslední době jsme totiž jezdili na venkovní zápasy tak ve dvanácti či třinácti lidech. Teď by nás mohlo být tak šestnáct, sedmnáct," uzavřel Martin Jandejsek natěšeně a odhodlaně.