V areálu TJ Postřelmov, který byl vybudován téměř na den před rokem a jehož slavnostní otevření obstaral zápas Amfory Praha, se v sobotu 30. července v 16.30 odehraje finále Šumperského poháru OFS. Střetnou se v něm TJ Jiskra Oskava (I. B třída) a TJ Jiskra Rapotín B (okresní přebor). Utkání odvysílá Česká televize v rámci projektu Náš fotbal živě na programu ČT3. Později jej bude možné sledovat také ze záznamu na ČT sport.

„Budeme mít jako áčko volný víkend, aby se hráči mohli jít podívat. Kluci z béčka s námi trénují, tak věřím, že jim to v tomto zápase pomůže,“ prozradil trenér áčka Rapotína hrající krajský přebor Jiří Kohout.

Jiří Kohout
Až třicet lidí na tréninku. Rapotín krotí očekávání, hlásí příchody i odchody

„Projekt Náš fotbal živě není ale pouze o fotbalových výkonech na hřišti, ale hlavně o zábavě, kterou fotbal na amatérské úrovni nabízí. Diváci se mohou těšit na fotbalové osobnosti Realu Top Praha, které pravidelně vystupují jako ambasadoři jednotlivých týmů. Nejenom děti si pak budou moci vyzkoušet fotbalové atrakce,“ stojí v tiskové zprávě.

„Celá akce bude pojata komplexně právě se spoustou atrakcí pro děti,“ potvrdil sekretář OFS Šumperk Radim Netopil. Ještě před samotným finále se odehraje ve 13 hodin sousedské derby mezi muži Postřelmova a Sudkova, následně přijde na řadu utkání dětí FO TJ Postřelmov a Sokola Lesnice, které by mělo startovat ve 14.45.

„V obci totiž řadě fanoušků vadí, že televizní přenos se netýká našeho týmu, ale některé věci zkrátka neovlivníme. Proto chceme příznivce nalákat alespoň takto,“ řekl předseda postřelmovského fotbalu Radek Mičunda.

„Akci inicioval místní FAČR, vyhráli jsme výběrové řízení se stadionem, který obec pro tento podnik přislíbila. Jsme samozřejmě rádi, že se jako klub můžeme takto zviditelnit, jen škoda, že finále je bohužel v režii jiných týmů. Chceme se každopádně představit v co nejlepším světle, že i na dědině dokážeme dobře připravit takovou velkou akci,“ konstatoval dále šéf fotbalistů Postřelmova.

Bývalý brankář Olešnice Michal Snášel
Olešnici těsně unikl postup do kraje, nyní je bez brankáře. Co další změny?

A v sobotu se bude také pomáhat. Vstupné je totiž dobrovolné, ale veškerý výtěžek půjde ve prospěch nadaci Děti Dětem, která částku předá Aničce Vavříkové ze Šumperka. Ta ji využije na potřebnou rehabilitaci.

Návštěvníci se mohou těšit na známé osobnosti, které přislíbily účast. Dorazit by měli David Rozehnal, David Kobylík, Radoslav Kováč či Tomáš Ujfaluši. Televizní přenos by poté měl spolukomentovat Luděk Zelenka nebo Patrik Švancara.

„Loňské slavností otevření stadiónu se nám myslím povedlo na výbornou a teď je před námi další výzva. Pokud by dorazilo tak tři až pět stovek lidí, budeme spokojení. Ale co vím, tak z Oskavy i Rapotína chystají nějaké autobusy a určitě přijde i plno místních,“ uzavřel Mičunda.