Tým sází hlavně na vyvážený kádr, ve kterém je dobře propojena zkušenost a mládí. A při pohledu na aktuální skóre 32:8 je vidět, že mužstvo skvěle zvládá nejen defenzivu, ale i útok.

Když se pak podíváme na soupisku, není to zase tak velké překvapení. Mezi tyčemi Vápenná spoléhá na ostříleného gólmana Jiřího Červenku.

Na hrotu následně dominuje zkušený kanonýr Kamil Šebesta, se sedmnácti trefami nejlepší střelec soutěže, jenž se tedy sám postaral o více než polovinu dosavadních branek svého celku.

Zdatně mu sekunduje i Jiří Stavinoha. A není bez zajímavosti, že pro jaro by Vápenná ráda získala i veterána Ivo Onciula z Vidnavy, který již dříve v klubu působil.

„Při pohledu na tabulku je jasné, že zatím můžeme být s tímto ročníkem spokojení. Před sezónou jsme si dali ambice hrát o nejvyšší příčky, že se na podzim povedlo první místo, je určitě super,“ prozradil úvodem Deníku trenér Kamil Bilik, jenž sám občas nazuje kopačky jako hráč.

„Myslím si, že máme dobře poskládaný tým, který po organizační stránce funguje. Těžíme z podpory obce, podařilo se sehnat i jednoho důležitého sponzora, takže místní kluci a ti z nejbližšího okolí potom nemusí jezdit jinam přes kopec za lepšími podmínkami a zahrají si tak fotbal doma,“ říká dále kouč Vápenné.

V nejnižších soutěžích se pak často kluby potýkají s nedostatkem hráčů a kolikrát mají problém, aby vůbec poskládaly sestavu na utkání. Takové starosti ve Vápenné nemají, alespoň tedy v soutěži.

„Na tohle jsme mysleli, takže máme širší kádr zhruba dvaceti fotbalistů. Přes týden se sice sejdeme na tréninku třeba jen ve čtyřech pěti lidech, protože řada hráčů ve všední dny dojíždí za prací. Doba se změnila, dříve v našem regionu byly fabriky, kluci pracovali tady a mohlo se trénovat třeba i třikrát do týdne,“ vysvětluje Kamil Bilik.

„Nyní jsme rádi, že se sejdeme v nějakém rozumném počtu alespoň při pátečním předzápasovém tréninku. Na utkání jsme ale zatím vždy měli zhruba čtrnáct patnáct hráčů, což je pozitivní,“ dodává lodivod vedoucího týmu okresu.

A myslí tedy v tomto ročníku celek Vápenné na postup nebo se zatím i nadále spokojí s fotbalem na úrovni okresního přeboru?

„Vyhráli jsme už před dvěma lety, kdy mužstvo vedl Zdeněk Nagy, ale tehdy měla Vápenná trochu jiný kádr a postupovat se tenkrát nechtělo. Uvidíme, jak by se k tomu letos hráči postavili. Kdyby se soutěž vyhrála, asi bychom o tom uvažovali. Myslím si, že ambice by tentokrát kluci měli, ale určitě nechci předbíhat, záležet bude i na financích. Uvidíme, jak vůbec všechno v této těžké době dopadne. Navíc nám na záda šlape ambiciózní Javorník,“ dodal na závěr Kamil Bilik.

Okresní přebor OFS Jeseník

Střelci (TOP 5):

17 branek – Kamil Šebesta (Vápenná)

12 – Vasil Charalambidis (Zlaté Hory)

12 – Vojtěch Koutný (Lipová – lázně)

10 – Petr Novák (Javorník)

9 – Jakub Burkuš (Bělá pod Pradědem)

Zlí muži (nejvíce karet):

3 ŽK + 1 ČK – Libor Mrázek (Zlaté Hory)

3 ŽK – Jakub Burkuš (Bělá pod Pradědem), Milan Roubalík (Velká Kraš), Vladimír Nečesal (Černá Voda), David Gondek (Javorník), Michal Hladký (Velké Kunětice), Patrik Zifcsák (Černá Voda), Tomáš Gvizd (SK Řetězárna), Yurii Meshko (Lipová – lázně), Dominik Klézl (SK Řetězárna)


Načítám tabulku ...