„Budeme muset předvést diametrálně odlišný výkon než doma proti Brnu. Tam jsme byli celkově strašně nepřesní, odskakovaly nám balony, neměli jsme dostatečnou kvalitu ani pohybovou aktivitu,“ je si vědom trenér Václav Jílek

Udělali jsme si velkou analýzu, protože to bylo potřeba. Jsme stále v úvodu sezony. Mrzí nás reakce týmu na góly, zejména ten druhý. Veřejnost i fanoušci viděli, že jsme byli zlomení, což vrhalo negativní stín na celý zápas. Není nic nového, že mužstvo, které útočí, je potrestáno z první střely na branku a poté se neprosadí. Bohužel jsme to nezvládli,“ vracel se k duelu se Zbrojovkou také asistent Jiří Saňák.

V minulé sezoně se Sigmě Olomouc proti silným soupeřům jako jsou Plzeň, Slavia nebo právě Sparta výkonnostně dařilo a mnohdy i výsledkově. Na jaře na Andrově stadionu remizovala s Plzní a Spartu dokonce porazila.

Václav Jemelka ještě jako soupeř na stadionu Plzně.
Jemelka bude bojovat o titul i Ligu mistrů: Nejistota, motivace a nejvyšší mety

Na tento duel by Hanáci rádi navázali také na Letné, kde naposledy padli po boji a přestřelce 2:3. A nabízí se prolomení další série (výhra po deseti letech v Ostravě nad Baníkem a porážka po dvaceti letech doma s Brnem). Sigma totiž na stadionu Sparty naposledy uspěla před deseti lety. V září roku 2012 Sigma na Letné otočila duel a vyhrála 2:1 po dvou brankách Michala Ordoše.

„Série jsou od toho, aby končily,“ zmiňoval už po utkání s Brnem trenér Václav Jílek, třeba se to tentokrát opět otočí ve prospěch Sigmy.

Od té doby ale zapsali Olomoučtí sedm porážek a jednu remízu (3:3) z roku 2019. Tehdy seděl na lavičce rudých právě nynější trenér Sigmy Václav Jílek, který se tak do Prahy vrátí v pozici soupeře.

Daněk jako soupeř

K dispozici už nebude stabilní člen základní sestavy Václav Jemelka, který se stal novou posilou Plzně. „S odchodem Vaška se vyrovnáme. V kádru máme další hráče, kteří mají svoji kvalitu. Musíme udělat vše pro to, abychom jej nahradili. Fotbal je týmový sport. Hrát dobře musí celý tým, nemůžeme to nikdy postavit na jednom hráči,“ věří Saňák. Nabízí se tak alternativy – Vít Beneš či Florent Poulolo. Trenéři pak nebudou moci využít služeb Martina Košťála či Davida Vaněčka. Otazník visí nad další letní posilou Denisem Ventúrou.

Marek Heinz
Heinz: Sigma si zaslouží větší podporu, v Turecku jsem si házel klacky pod nohy

To Brian Priske má daleko větší marodku. Kromě Jana Kuchty, který si odpykává trest nemůže zahraniční kouč postavit ani zraněné Ladislava Krejčího mladšího či Lukáše Haraslína. Mimo by měli být také Čelůstka, Vitík, Vindheim, Sáček, Suchomel, Patrák či Fortelný. Naopak proti Sigmě pak bude moci poprvé jako soupeř vyběhnout Kryštof Daněk.

Sparta navíc bude chtít odčinit domácí porážku s Libercem z prvního kola a napravit nepovedený start do sezony. Utkání startuje v neděli v 19 hodin.

„Sparta je velkoklub. Duel na Spartě je pro každého hráče, nechci říct za odměnu, ale o motivaci je vždy postaráno. Myslím, že se všichni těší. Bez ohledu na to, jestli ji trénuje Priske, Vrba, nebo Kotal, nás čeká náročné utkání. Pouze výkony na hranici individuálního maxima nám mohou přinést úspěch. Už v loňském roce jsme na Spartě odehráli slušný zápas,“ uzavřel Saňák.

Kanonýr Deníku Zdeněk Šenk
Šumvald se musí obejít bez kapitána. Šenk už dává hattricky v I. A třídě