„Je to škoda, mohli jsme to dotáhnout do vítězného konce. Penalty jsou vždycky 50 na 50. Bylo by to příjemnější, kdybychom vyhráli, ale tragédii z toho neděláme,“ říkal po utkání David Houska, který vedl tým do zápasu jako kapitán.

Sigma v utkání vedla od konce první půle. Pablo González odcentroval a oblouček se snesl parádně do kroku Ondřeji Zmrzlému a ten jej napálil krásně z voleje rovnou pod břevno. Nádherná trefa!

„Kdo ví, jestli ještě takový gól někdy dám,“ culil se mladý olomoucký obránce.

Rakušané po přestávce měli převahu, ale šance dlouho žádné. Nakonec vyrovnali po standardní situaci a hlavičce Hagera čtvrt hodiny před koncem.

Když došlo na penalty Houska na trávníku už nebyl. Trenér Radoslav Látal rozložil zátěž mezi širší kádr, takže pokutové kopy sledoval jen z lavičky. Viděl nejdřív osm vcelku suverénních střelců na obou stranách a pak ránu francouzského obránce Sigmy Florenta Poulola do břevna, po které za Tirol rozhodl Zlatko Dedič.

„Florentovi rozhodně nebudeme nic vyčítat, to se stane. Je to normální věc,“ řekl po zápase.

Vždyť šlo pořád především o přípravu na ligu, která už je skutečně za dveřmi. Tirol byl před zápasem na Slavii solidní prověrkou.

„Hráli jsme na tři obránce. Soupeř byl kvalitní na míči a držel ho většinu zápasu. My jsme měli dost příležitostí vyzkoušet si posuny a vystupování,“ řekl Houska.

„Jak jsme ale připravení, to vždycky ukáže až samotná liga. Už se nám stalo, že byla příprava super a výsledky v lize nepřišly. Nebo naopak,“ upozorňuje Houska, jenž už má v sedmadvaceti dostatek zkušeností.

„Hned na začátek máme asi nejtěžší zápas, který v lize může být. Věřím, že jsme schopní podat dobrý výkon,“ dodal Houska. Přípravu na Maltě si pochvaloval.

„V posledních letech jsme byli zvyklí na Turecko, takže to byla drobná změna. Ale co se týká hřišť a počasí, tak to bylo velmi podobné. Navíc po okolí jsme se byli projít jen jedno odpoledne, jinak nebyl čas. Zbytek byly klasické cesty hotel-hřiště-hotel,“ pousmál se.

Sigma v zimě zatím přivedla pouze slovenského brankáře Macíka z Ružomberku, se kterým však počítá především s výhledem do budoucnosti.

„Michalu Reichlovi končí smlouva a sdělil, že by chtěl zkusit angažmá jinde. Na to jsme reagovali. Jedničkou zůstává Aleš Mandous, na tom se nic nemění. Kdo bude dvojka, to se uvidí. Macíka jsme sledovali a známe jeho kvality,“ poznamenal trenér Radoslav Látal.

Odejít by podle všeho ještě mohl Šimon Falta, který jedná s Plzní.

„Vím jen tolik, že jednání stále probíhají, ale zatím není potvrzené, že by Šimon odcházel,“ prohlásil na Maltě Látal.

Sigma tak s největší pravděpodobností zahájí druhou část sezony s takřka totožným kádrem, jako zakončila podzim.

„Uvidíme, jestli se ještě něco podaří. Na zapracování nových hráčů je letos v zimě hodně málo času. I když na každém týmu najdete něco, kde ho zlepšit nebo posílit. Kdyby měl přijít nějaký kvalitní hráč, nikdo by se nebránil,“ usmál se Houska, pro kterého to může být poslední půlrok na Hané.

Po sezoně mu stejně jako Faltovi končí smlouva a už s předstihem avizoval, že by rád vyrazil do zahraničí.