Olomoucká Sigma se rozhodla využít toho, že v březnu uplynulo 28 let od legendárního měření sil s Realem Madrid v Poháru UEFA. A rozhodla se, že by bylo skvělé vyprodat na tento zápas Andrův stadion, tenkrát ještě Stadion míru, znovu.

Výtěžek z celé akce pak poputuje do olomoucké fakultní nemocnice.

Pomoct může každý fanoušek. Za 100 korun dostane památeční vstupenku na výjimečný zápas. Hanáci navíc připravili i příjemný bonus. Lístek z fiktivního zápasu zaručí držiteli poloviční slevu na vstup do kina, až se bude promítat chystaný filmový dokument ke 100 letům Sigmy.

Michal Kovář
Zápasy proti Realu Madrid řadím úplně nejvýš, vzpomíná olomoucká legenda Kovář

„Něco podobného jsme si už vyzkoušeli loni při zápase mládežnické Ligy mistrů s Lyonem, kdy jsme vybírali peníze pro nemocného Patrika,“ řekl Michal Zbraněk z marketingového týmu Sigmy.

Olomoucká aktivita měla hned během pondělka pozitivní ohlas na sociálních sítích. Lístky na zápas s Realem si pořídil například obránce pražské Slavie Vladimír Coufal.

„Sice jsem ještě nebyl na světě, ale Real jsem chtěl vždycky vidět,“ napsal na Twitteru.

Hanáky inspirovala Zbrojovka Brno, která se snaží znovu vyprodat virtuální stadion za Lužánkami. V říjnu roku 1996 tam utkání se Slavií dorazilo 44 120 diváků, což je dosud rekord české nejvyšší soutěže.Virtuální stadion se na Podještědské derby snaží také rivalové Jablonec a Liberec, kteří protentokrát spojili své síly.

Dodejme, že 4. března Sigma remizovala doma v prvním čtvrtfinále Poháru UEFA s Realem Madrid 1:1. Vedoucí branku týmu vedeného legendárním Karlem Brücknerem vstřelil Pavel Hapal.

Pavel Hapal je jedním z mála českých fotbalistů, kteří mohou říct, že dali gól slavnému Realu Madrid. Tehdejší olomoucký útočník úspěšně působí jako trenér na Slovensku. S Žilinou vede tamní nejvyšší soutěž.
Slavné souboje Sigmy s Realem Madrid jsou plnoleté