„Dá se říci, že kruh se uzavírá, vracím se zpět na jih Čech. Moc se na to těším a věřím, že budeme v lize úspěšní," řekl rodák z Domažlic v prvním rozhovoru pro Dynamo.

Pravý obránce přišel do Sigmy v době, kdy se ještě nacházela ve druhé lize a pomohl jí zpět mezi elitu. „Na Olomouc budu mít ty nejlepší vzpomínky. Když jsem tam přicházel, zajistili jsme si hned postup do ligy, a právě za Olomouc jsem dostal první opravdu velkou příležitost hrát nejvyšší soutěž,“ vzpomínal Sladký na své začátky v Sigmě.

Stihl za ni odehrát 132 zápasů, v nichž si připsal 11 přesných tref. Za Hanáky si zahrál také v roce 2018 Evropskou ligu proti Kajratu Almaty či španělské Seville. „Bojovali jsme o poháry, v nichž jsem vstřelil dokonce i gól do sítě Almaty,“ pokračoval Sladký.

V té době patřil mezi stabilní členy základní sestavy. V minulé sezoně už tak často nenaskakoval a ročník navíc zakončil jako zraněný. „Jsem za těch pět let na jihu Moravy rád. Už jsem ale vycítil, že přišel čas na nějakou změnu, a proto jsem teď v Budějovicích,“ dodal devětadvacetiletý hráč, který se postupně vrací k tréninku.

A poměrně rychle se může opět podívat i do Olomouce a ukázat se jejím fanouškům. Hned ve čtvrtém kole na ni totiž na Andrově stadioně s Budějovicemi narazí. Utkání je naplánováno předběžně na 14. srpna.

„Martin vždy patřil k oporám týmu. V Sigmě odváděl dobrou práci a jsme rádi, že svou fotbalovou cestu spojil právě s naším klubem. Teď se vrací do kraje, ze kterého pochází. V novém angažmá mu za celý klub přejeme mnoho úspěchů,“ řekl k odchodu Sladkého pro klubový web sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář.