Jediné vítězství z posledních jedenácti zápasů, šest zápasů čekání na výhru a jediný bod ze čtyř jarních zápasů. To je bilance, která stála místo na lavičce olomouckých fotbalistů kouče Václava Jílka.

„Trenérovi patří poděkování za odvedené služby. Během let se Sigmou dosáhl několika jasných úspěchů. V současné chvíli jsme cítili, že je třeba přistoupit ke změně a dodat mužstvu impuls,“ řekl sportovní manažer Ladislav Minář.

Hanáci totiž kromě neuspokojivých výsledků nepůsobili ideálně ani předváděnou hrou. Ještě po utkání v Teplicích se Václav Jílek ohrožený necítil, další porážka na půdě, v té době posledních, Českých Budějovic už mu ale zlomila vaz. Sigma se propadla z páté příčky postupně až na osmou. Skupinu o titul má stále na dosah, protože má stejně bodů jako šestá Mladá Boleslav, ale zároveň má už jen pětibodový náskok na skupinu o udržení, kde je jedenáctý Jablonec.

Zlepšit situaci a pokusit se navázat na ambice, kterými byl/je boj o evropské poháry by měl alespoň dočasně dosavadní asistent Václava Jílka Jiří Saňák. Realizační tým pak doplní Ivo Gregovský, který dosud vedl dorosteneckou sedmnáctku Sigmy.

Českobudějovické Dynamo se v sobotu postavilo týmu SK Sigma Olomouc.
Šest duelů bez výhry. Sigma padla u posledního a oslabeného Dynama

Václav Jílek u týmu ve svém druhém olomouckém angažmá působil od léta 2021. V první sezoně tým dovedl do prostřední skupiny a v následném play-off na konečné osmé místo v tabulce. V minulém ligovém ročníku si pak Hanáci zahráli skupinu o titul a skončili šestí.

Celkem Sigmu během dvou svých angažmá vedl ve 169 ligových utkáních, což ho řadí na 2. místo za legendárního Karla Brücknera. Jeho bilance je 61 vítězství, 45 remíz a 63 porážek.