Téměř rok a půl. Tak dlouho trvalo čekání Matěje Vydry na celkově pátý gól v nejvyšší anglické soutěži. Naposledy se z přesné trefy radoval 22. září 2018, kdy přispěl k výhře Burnley 4:0 nad Bournemouthem.

Od té doby na gól marně čekal, navíc starty v Premier League sbíral spíše jen sporadicky. I v letošním kalendářním roce neměl na růžích ustláno. Ze čtyř dosavadních utkání nastoupil jen na sedmnáct minut a i v sobotním zápase byste jej marně hledali v základní sestavě.

10. kolo Fortuna ligy - Sparta Praha vs. Slavia Praha
Sparťanský kotel vyhlíží změny. Na čem se dohodli fanoušci a vedení klubu?

Na trávník se ale dostal už ve 22. minutě, kdy nahradil Wooda. V té době svítily na tabuli dvě jedničky, to když už ve druhé minutě poslal Burnley do vedení Westwood a o čtvrt hodiny později srovnal Ings.

Chvíle českého útočníka přišly po hodině hry. Velký podíl na brance má Hendrick, který dlouhým centrem našel přesně Matěje Vydru, ten si míč zpracoval na prsou, pohrál si se dvěma defenzivními hráči Southamptonu a tvrdou ranou strhl vedení na stranu svého celku.Zaznamenal tak nejen první gól v probíhající sezóně Premier League, ale dokonce první branku od předloňského září.  

Dagmar Damková, Roman Berbr
Úkol pro video? Neřešte u něj hlouposti, vzkazuje Dagmar Damková