To se nelíbilo domácímu veteránovi Pavlu Zavadilovi, který si to chtěl jít se stoperem Baníku vyříkat z očí do očí. Do roztržky se zapojil také kapitán Baníku Jan Laštůvka. Rázem se vytvořil chumel, v němž kromě hráčů nechyběli ani členové realizačního týmu obou rivalů.

„Emoce v zápase, který jsme ztratili v nastavení, pochopitelně byly. Po závěrečném hvizdu jsem se s nimi vyrovnával, ale vadila mi reakce Stronatiho. Jeho výlev byl úplně zbytečný,“ vykládal Zavadil, který musel ve 36. minutě kvůli zdravotním problémům střídat.

Utkání 10. kola první fotbalové ligy: SFC Opava - FC Baník Ostrava, 5. prosince 2020 v Opavě. Fanoušci Baníku Ostrava.
Slezské derby Opava - Baník bez diváků? Přišli! Válka v ulicích se ale nekonala

„Co vím, tak se tam Zio (Stronati) s někým pohádal. Šel jsem hned za Zavošem (Zavadilem), ale nevím přesně, co po sobě řvali. Bylo to zbytečné, ale stalo se. Ten závěr byl hodně vypjatý, padaly góly, byly tam emoce… Někdy to tak prostě je," hlásil Laštůvka.

„Jinak zápas byl z naší strany hodně nervózní. Hlavně první poločas, nevyvíjelo se to dobře. Bylo znát, že jsme měli dlouhou pauzu. Opava tomu šla více naproti, byla vyhecovaná. Bylo to od nás celkově nic moc, ale se šťastným koncem," dodal Jan Laštůvka.

Utkání 10. kola první fotbalové ligy: SFC Opava - FC Baník Ostrava, 5. prosince 2020 v Opavě. brankář Ostravy Jan Laštůvka chytá penaltu.
PODÍVEJTE SE: Baník přežil penaltu i přesilovku Opavy. V závěru rozhodl Svozil

„Budu upřímný, frustrace je obrovská. Misí se ve mně úplně všechno. Dostali jsme se ještě pod větší deku, než jsme byli. Musíme to řešit, posílit tým pro jaro. Liga se musí v Opavě zachránit. Je to soutěž, které si je třeba vážit,“ uzavřel Pavel Zavadil -VÍCE ZDE.

Právě Zavadil s Laštůvkou byli dodatečně potrestáni žlutou kartou. Ostravští vyhráli třetí z posledních čtyř derby s Opavou a připsali si druhé venkovní vítězství po sobě. Naopak domácí počtvrté za sebou nebodovali a padli na samé dno ligové tabulky.