VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I. A třída: Hráči Loštic se radovali šestkrát

Šumpersko/ Jesenicko - Událostí kola v I. A třídě je bezesporu vysoké vítězství Loštic nad Jindřichovem. Rozjeté Štíty pak nezastavila Oskava, která tak nemá daleko k sestupu. Do čela tabulky odmítly jít Zlaté Hory, které remizovaly v Šumvaldu. Kdyby vyhrály, vedly by o bod před Troubelicemi, které nepřehrály Vikýřovice.

29.4.2008
SDÍLEJ:

David Piňos z Oskavy na snímku z minulého kola. Oskava se trápí, v tabulce je nedaleko sestupových vod. Foto: DENÍK/Jan Kastner

Česká Ves – Medlov 1:4 (0:0)

Branky: 50. Škrabal – 46. Král, 62. Podešva, 71. Šmíd, 88. Urbášek.

Česká Ves: Šarman – M. Svoboda, Michálek, Škrabal, P. Svoboda, Juríček, Oškera (57. Žák), Kavka, Harazim, Beňo (65. Kočí), Poustecký.

Celek České Vsi si o víkendu pokazil dosavadní úspěšnou bilanci z letošních jarních duelů, když v sobotu utrpěl vysokou porážku na domácím trávníku.

„Stejně jako v předchozím klání jsme se snažili vycházet ze zajištěné obrany. Navíc nám tentokrát chyběla řada hráčů ze základní sestavy,“ prozradil úvodem trenér České Vsi Petr Škrabal, jehož svěřenci dokázali plnit defenzivní taktiku pouze v první půli.

Do přestávky se hrál kvalitní fotbal z obou stran, mírně aktivnější byli hosté, kteří si také vytvořili největší šanci, z níž však zamířili pouze do tyče.

Krátce po přestávce ale již Medlov vedl. Česká Ves sice záhy vyrovnala, jenže po odstoupení zraněného Oškery, který prakticky dirigoval celou hru svého týmu, se naděje domácích na výsledek rozplynuly.

„Za stavu 1:1 se ještě soupeř obával o výsledek. Ztráta Oškery však pro nás byla docela citelná a jeho vynucený odchod ze hřiště byl asi klíčovým momentem utkání,“ míní trenér Škrabal, kterého tentokrát zklamal i výkon sudího.

„Rozhodčí zápas příliš nezvládl. To naše hráče rozhodilo a na hřišti se hodně diskutovalo, místo toho, abychom se soustředili na hru. Závěr jsme po stránce disciplíny trochu nezvládli,“ uvedl dále kouč.

Domácí následně ve druhém dějství inkasovali ještě třikrát a nedokázali tak navázal na přesvědčivé vítězství z minulého kola, kdy rozdílem tří branek uspěli v Haňovicích.

„Je to škoda. Dovezeme důležité body z půdy protivníka, ale hned v dalším zápase je doma zase ztratíme,“ litoval po sobotní porážce Petr Škrabal.

Loučná – Haňovice 2:0 (2:0)

Branky: 20. Dirgas, 35. Svedek.

Loučná: Mucha – Čeloud, Šabršula, Svedek, D. Křepký, Rousek, Sokol (5. Provazník), Míka, Valenta (80. Svorník), Hetmánek (70. Jurča), Dirgas.

Loučná dává zapomenout na nepříliš vydařený podzim a pomalu se stává postrachem ostatních soupeřů, když podruhé v řadě vyhrála a podruhé s mužstvem z první poloviny tabulky.

„Chtěli jsme potvrdit výhru z Troubelic a jsme moc šťastní, že se nám to doma podařilo. Teď jsme naladěni na vítězné vlně a určitě budeme chtít potrápit i další protivníky,“ prozradil spokojeně uzdravený útočník Loučné Petr Jurča.

Zápas Loučné s Haňovicemi začal hodně opatrně, postupem času se však domácí díky standardním situacím dostali do tlaku, ze kterého vytěžili rovněž úvodní branku.

Poté se hra vyrovnala, z dalšího střeleckého zápisu se ale znovu radovali domácí, kteří tak prakticky rozhodli o zisku tří bodů.

„Po přestávce jsme však pod dojmem získaného náskoku hráli příliš laxně a působili jsme dost ospalým dojmem. Přesto si náš tým ještě vypracoval několik dobrých šancí. Hosty ale držel vynikající gólman,“ doplnil Petr Jurča.

Štěpánov – Vidnava 2:2 (1:2)

Branky: 5. a 46. Kreisl - 25. Cyrzik, 35. Písek.

Vidnava: Bašný – V. Zdražil, Patkáň, B. Salva, Bakeš, Zetocha (80. Janček), Lofitek, J. Zdražil, Písek, Cyrzik, Čecháček.

Vidnava mohla ve Štěpánově pomýšlet na výhru. Jenže hostům pokaždé nevyšel nástup do poločasu a možná i kvůli tomu si nakonec odváží ze hřiště soupeře pouze bod.

Celek z Jesenicka začal na Hané dobře a v 5. minutě ze své šance orazítkoval břevno. Z následného protiútoku ale hosté inkasovali. Potvrdilo se tak známé pravidlo nedáš dostaneš.

Ještě do přestávky však Vidnava stihla nepříznivý výsledek otočit ve svůj prospěch, jenže hrubá chyba obrany hosty krátce po přestávce o vedení opět připravila. Do konce hry se již skóre nezměnilo. V závěru mohl ještě strhnout vítězství na stanu hostí Písek, ale ve vyložené šanci neuspěl.

„Můžeme litovat špatného vstupu do zápasu. Nepovedl se nám ani nástup do druhé části, ve které se pak už příliš nehrál fotbal. Na hřišti byla k vidění hlavně řada osobních soubojů a dohadování. Sice jsme mohli vyhrát, ale nakonec odjíždíme ze zápasu spokojení. Každý bod z venku se počítá,“ uvedl k utkání trenér Vidnavy Alexander Salva.

Oskava – Štíty 0:2 (0:1)

Branky: 30. Stolarik, 70. M. Prokop.

Oskava: Zorek – Neplech, P. Novák, Navrátil, Dobiáš, Jan Novák, Ivanovič, Dokoupil (46. Smékal), Zapletal (46. Kyselý), Piňos, Moťka (70. Hrubý).

Štíty: Gruntorád – Kubíček, M. Prokop, Verner, Viktorin, Šponar, Odstrčil, Čech, Bitner, Teffer (80. Špringer), Stolarik (85. Procházka).

Trápení a cesta Oskavy tabulkou směrem dolů nadále pokračuje. Tentokrát nezvládla doma duel se Štíty, které se naopak začínají zvedat.

„Náš tým již hraje v křeči, kluci si prostě nevěří, děláme zbytečné a hloupé chyby,“ hledá příčiny dlouhodobě špatných výsledků vedoucí družstva Oskavy Bronislav Chovaneček.

Štíty si proti Oskavě připsaly vůbec první letošní výhru venku, za kterou nakročily po půl hodině hry, kdy se ujali vedení. „Konečně jsme trochu konsolidovali kádr, neboť v minulých zápasech nám pokaždé chyběla některá z opor. Nyní jsme kompletní a začíná se to projevovat i na výsledcích, naše forma se zlepšuje,“ míní asistent trenéra Štítů Martin Hoško.

Klíčová situace utkání se odehrála pět minut po přestávce, kdy domácí po faulu na Moťku zahrávali penaltu. Doposud stoprocentní exekutor pokutových kopů Jan Novák tentokrát zamířil mimo.

„Když nejsme schopní dát ani penaltu, těžko můžeme pomýšlet na úspěch,“ konstatoval smutně Chovaneček, jehož svěřenci v 70. minutě podruhé inkasovali a bylo definitivně rozhodnuto. V závěru navíc Oskava dohrávala bez vyloučeného Piňose.

„Připsali jsme si nakonec zcela zasloužené vítězství a hlavně důležité tři body. Tentokrát však při nás stálo i trochu štěstí, když Oskava nedala penaltu. Soupeř tak mohl vyrovnat a utkání třeba potom vypadalo úplně jinak,“ dodal na závěr Hoško.

Troubelice – Vikýřovice 2:2 (1:1)

Branky: 15. Domes, 65. Černý – 15. J. Bílek (p. k.), 66. Valášek.

Vikýřovice: Bartoš (47. L. Křesina) – Černohous, Körger, J. Bílek, Horký, Malý, Bezdíček, Tomášek, M. Křesina, Kubín, Valášek.

Lídr tabulky z Troubelic podruhé v řadě daroval na svém trávníku body soupeři, který bojuje o záchranu. V minulém týdnu si výhru z trávníku vedoucího celku I. A třídy odvezla Loučná, uplynulou neděli získaly bod v Troubelicích beznadějně poslední Vikýřovice.

V souboji prvního s posledním se tak sice zrodil překvapivý výsledek, hosté však s remízou příliš spokojení nebyli.

„Mohli jsme v klidu uhrát tři body. Náš tým lepší, ale nedařilo se nám v koncovce. Třikrát jsme šli zcela sami na brankáře, ale nedokázali jsme z těchto šancí zakončit,“ litoval po utkání předseda vikýřovického fotbalu Karel Zeman, jehož tým i nadále uzavírá tabulku.

Do vedení se jako první dostali domácí, hosté však rychle vyrovnali díky proměněné penaltě. Podobný scénář mělo utkání i po přestávce. Troubelice se znovu ujaly vedení, Vikýřovice ale bleskově odpověděly.

Ještě za stavu 1:1 muselo dojít ve vikýřovické brance k vystřídání gólmanů, když zraněného Bartoše nahradil Lukáš Křesina.

Loštice – Jindřichov 6:1 (2:1)

Branky: 16. a 87. Pagáč, 20. Šafář, 61. Hohn, 80. Mikeš, 86. Vinkler – 9. F. Vlček.

Loštice: Morávek – Durček (76. Hejný), Plhák, Ellner, Dajčar, Pagáč, Mikeš, Šafář, Vinkler, Hohn, Salamon.

Jindřichov: Houdek – Svora (60. Špatina), Suchý, Rajnoha, Zimolka, F. Vlček, Ondryáš, Jiří Tezner (40. P. Vlček), Jiří Prokop, Vinkler, Jan Prokop.

Jindřichov v úvodu zápasu na půdě Loštic vedl, nakonec ovšem odjel domů s debaklem. K tomu přišel v průběhu hry ještě o zraněného Jiřího Teznera.

„Narazili jsme na dobře připraveného soupeře, který jen potvrdil své postavení v tabulce. Loštice byly zkrátka lepší a přehrály nás. V zápase jsme sice rychle vedli, jenže soupeř stejně rychle otočil a to nás zlomilo. Definitivně se naše hra sesypala po odstoupení Jirky Teznera, který se zranil,“ uvedl krátce po zápase asistent trenéra Jindřichova Petr Rajnoha.

„Do stavu 3:1 však protivník stále produkoval pěkný fotbal, potom ale Jindřichovu asi došly síly a naše hra se změnila v exhibici. Nám vyšlo všechno, na co jsme sáhli,“ neskrýval nadšení vedoucí Loštic Martin Šilberský.

Dlouho to na takto jednoznačný výsledek nevypadalo. Domácí na začátku zápasu zahodili dvě tutovky a protivník je potrestal vedoucím gólem. Poté Jindřichov dvakrát zahrozil, ale tentokrát již bez efektu. Naopak z rychlého protiútoku nejprve inkasoval na 1:1 a o chvíli později rázem prohrával.

Definitivní podobu debaklu daly Loštice až v samotném závěru střetnutí, když poslední tři branky nasázeli domácí svému soupeři v rozmezí pouhých sedmi minut.

Šumvald – Zlaté Hory 1:1 (1:0)

Branky: 35. Fiala – 55. Grimm.

Zlaté Hory: Procházka – Vojtek, Cundrla, Levandowski (60. Šos), Karlík, Andráško (83. D. Biedrava), Moravec, Šťastný, Fiala, Sklenařík, Grimm (88. Husveth).

Zlaté Hory po zaváhání Troubelic promarnily možnost jít do čela tabulky, když v neděli pouze remizovaly na hřišti pátého Šumvaldu.

„Mohli jsme být po tomto kole první, ale bod ze Šumvaldu beru. Narazili jsme na opravdu vynikajícího soupeře, možná na nejlepšího, se kterým jsme na jaře zatím hráli. Šumvald navíc letos doma ještě neprohrál, s remízou jsem spokojený,“ prozradil k zápasu trenér Zlatých Hor Milan Biedrava.

V zápase s řadou šancí na obou stranách se jako první radovali domácí, kteří se ze své vůbec první akce ujali vedení, navíc výstavní dělovkou.

Po přestávce přidali hosté na aktivitě a měli herně navrch. Nakonec to však stačilo pouze na vyrovnání, které zařídil v 55. minutě Grimm.

Dohrávky

Již pozítří ve čtvrtek 1. května jsou na programu dvě dohrávky fotbalové I. A třídy, které nebyly na úvod jara odehrány kvůli sněhu.

Odložená klání 14. kola Vikýřovice versus Jindřichov a Loučná versus Loštice startují shodně v 16.30 hodin.

Miroslav Pergl

29.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Strojírenští technici 15 000 Kč Obsluha strojů na bělení, barvení, čištění a další úpravu tkanin Pracovník/ce v textilním průmyslu, finální úprava textilu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Osobní kontakt;, Tyto požadavky jsou vítány: , - praxe v textilním průmyslu minimálně 5 let , - znalost práce s PC, Jedná se o třísměnný provoz, ranní směna začíná od 6:00-14:00, odpolední od 14:00-22:00, noční 22:00-6:00 hod. , Kontakt: osobní kontakt na pracovišti vždy v pondělí, 8:00-10:00 nebo e-mailem.. Pracoviště: Cnm textil a.s. - prac., 788 01 Oskava. Informace: Petr Kostka, . Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 24 000 Kč Svářeči Svářeč - šéfmontér. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 36000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vhodné i pro absolventy; Místo výkonu práce: v rámci celé ČR, Pracovní doba turnusová: výjezdy cca na 10 dní na montáže; Zaměstnavatel není na adrese pracoviště k zastižení, kontakt pouze telefonicky!!! Svařování elektrodou nebo CO patní desky o tl. 4-5 mm k c-profilům tl. 5-6 mm v pozink. provedení klasickým koutovým svárem. Zajištění ubytování i dopravy v místě stavby. Vhodné i pro absolventy. Kontakt: telefonicky.. Pracoviště: Vlastimil řezníček - prac., Nemocniční, č.p. 355, 787 01 Šumperk 1. Informace: Vlastimil Řezníček, +420 737 248 042. Výroba - Výroba Strojírenští technici 15 000 Kč Obsluha strojů na bělení, barvení, čištění a další úpravu tkanin Pracovník/ce v textilním průmyslu, tisk textilií na rotačním tiskovém stroji. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Osobní kontakt;, Tyto požadavky jsou vítány: , - praxe v textilním průmyslu minimálně 5 let , - znalost práce s PC, Jedná se o třísměnný provoz, ranní směna začíná od 6:00-14:00, odpolední od 14:00-22:00, noční 22:00-6:00 hod. , Kontakt: osobní kontakt na pracovišti vždy v pondělí, 8:00-10:00 nebo e-mailem.. Pracoviště: Cnm textil a.s. - prac., 788 01 Oskava. Informace: Petr Kostka, . Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 120 Kč Všeobecné sestry bez osvědčení Zdravotní sestra. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Upraveny podmínky VM; Osobní kontakt; Možné pracovní poměr na zkrácený úvazek, na DPP, na DPČ dle domluvy. Praxe v oboru minimálně posledních 5 let. Praxe min. 2 roky u lůžka nutná, ŘP skupiny B - aktivní řidič/ka, dovednosti spojené se zpracováním zdravotnické dokumentace, znalost práce na PC, samostatnost, rozhodnost. Mzdové podmínky: základní mzda + výkonostní odměny. Nástup dle dohody. Stravenky, 5 týdnů dovolené, služební telefon. Kontakt: osobně na pracovišti PO-PÁ 8-10.00 hod nebo telefonicky, e-mailem.. Pracoviště: Charita šumperk, Jeremenkova, č.p. 705, 787 01 Šumperk 1. Informace: Dagmar Remešová, +420 583 216 747,777 674 703.

Fotbalisté Velkých Losin

Losiny osmičkou zostudily Černovír, Linet dal hattrick

Vyberte gól kola

Vyberte GÓL 14. kola! Tady jsou nejhezčí trefy Krajského přeboru

-

Zábřeh na závěr nečekaně prohrál s poslední Holicí

Takhle si odchod na zimní přestávku určitě nepředstavovali. Fotbalisté Zábřehu v neděli dopoledne po dvou výhrách za sebou klopýtli, když padli 1:2 na hřišti posledního béčka HFK Olomouc. Hosté přišli o body zejména vinou pokažené první půle.

Florbalisté Asperu nedali v derby Uničovu šanci

Šestá výhra za sebou, navíc s přehledem. Šumperští florbalisté v sobotu večer potvrdili roli papírového favorita, doma v rámci derby divize D přejeli nedaleký Uničov 8:2. Činili se hlavně během první a třetí třetiny, kdy pokaždé nasázeli po třech brankách.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 15 12 1 2 37:11 37
2. FC Viktoria Plzeň 15 11 2 2 22:13 35
3. AC Sparta Praha 15 9 3 3 28:12 30
4. FK Jablonec 15 9 2 4 33:14 29
5. FC Baník Ostrava 15 8 3 4 21:12 27
6. FC Fastav Zlín 15 8 3 4 22:14 27
7. FC Slovan Liberec 15 6 5 4 15:13 23
8. FK Mladá Boleslav 15 5 3 7 28:30 18
9. SFC Opava 15 5 2 8 20:23 17
10. FK Teplice 15 4 4 7 17:23 16
11. Bohemians Praha 1905 15 4 4 7 16:23 16
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT