První jarní prohra

Česká Ves – Troubelice 1:3 (0:1)

Branky: 78. Hanzlík – 36. Horák, 50. Domes, 65. Lolek.

Česká Ves: Šarman – R. Michálek, Baroš (55. Beňo), P. Svoboda, M. Svoboda, Oškera (70. Zbýňovec), Škrabal, Kavka, Karel, Hanzlík, Dostál (31. Juríček).

Fotbalisté České Vsi poprvé na jaře prohráli, když nezvládli doma utkání proti vedoucím Troubelicím. Litovat mohou především řady chyb v obraně.

„Náš soupeř v minulém kole prohrál se Štěpánovem a do zápasu jsme šli s tím, že bychom proti nim mohli také překvapit. Jenže jsme doplatili na zbytečné hrubky v obraně, kterých jsme vyprodukovali tolik jako za poslední čtyři zápasy dohromady,“ litoval po utkání trenér České Vsi Petr Škrabal.

V úvodní desetiminutovce byli sice domácí lepším celkem a vytvořili si i dvě gólovky, ale chyběl jim důraz před brankou. Ve 36. minutě naopak hosté po standardní situaci otevřeli skóre zápasu střelou k tyči.

Zatímco v první části se hrál pohledný fotbal, druhá půle byla herně podstatně horší. Krátce po přestávce přišel zřejmě klíčový okamžik utkání, který rozhodl o výsledku.

Domácí chybovali v obraně a hosté rázem vedli dvoubrankovým rozdílem.

Ke cti fotbalistů z Jesenicka však svědčí fakt, že i za nepříznivého stavu stále bojovali a snažili se o zvrat, jenže marně.

Po druhé trefě Troubelic přebrala Česká Ves aktivitu, ale paradoxně potřetí inkasovala, když soupeř se tentokrát prosadil z rychlého brejku. Teprve v závěru se domácí dočkali alespoň čestného úspěchu.

„Kdybychom se drželi na dostřel jedné branky, mohli jsme pomýšlet na lepší výsledek, ale když prohráváte 0:3, těžko se takový rozdíl obrací. Alespoň mě však těší, že kluci ani za tohoto stavu utkání nevzdali a bojovali až do konce,“ dodal Škrabal.

Teď už hrozí sestup

Loučná – Vikýřovice 2:0 (1:0)

Branky: 6. Dirgas, 75. Svedek.

Loučná: Mucha – Šefraný, Šabršula, Svorník, D. Křepský, Rousek (85. Malý), Svedek, Míka, Valenta, Hetmánek (65. Holubec), Dirgas (75. Netopil).

Vikýřovice: L. Křesina – J. Bílek, Černohous, Valášek, Tomášek, Bezdíček, M. Křesina, Horký (80. Svoboda), Körger, Pavlík (75. Malý), Bachroň (80. Kubín).

Derby mezi Loučnou a Vikýřovicemi bylo tentokrát soubojem dvou celků z posledních dvou příček tabulky. Oba soupeři měli před zápasem navíc shodně čtrnáct bodů.

„Všichni hráči si byli vědomi, o co se hraje a podle toho utkání vypadalo. Fotbalová krása šla stranou a byl to spíše boj s řadou osobních soubojů. Kromě toho se hrálo na těžkém terénu, který příliš nesvědčil nějakým kombinacím,“ prozradil hráč Loučné Jiří Míka.

Jeho celek nakonec důležitý zápas zvládl lépe. Do první šance se sice dostali hned v úvodu hosté, ale o chvíli později na druhé straně hřiště napadal domácí Dirgas tak důrazně, až si vikýřovický Černohous dal vlastní gól.

„To byl hodně smolný začátek. V úvodu jsme si vytvořili tlak, ale paradoxně takto inkasujeme,“ konstatoval smutně předseda vikýřovického klubu Karel Zeman. Hosté sice mohli těsně před poločasem vyrovnat, ale z trestného kopu zamířili pouze do tyče.

V dalším průběhu zápasu se bojovalo na obou stranách o každý metr trávníku. V 60. minutě po nacvičené standardce netrefil zcela prázdnou branku domácí Hetmánek, záhy poté musel odvracet gólman Mucha vikýřovickou akci do břevna.

Definitivní pojistku vítězství přidala Loučná po perfektně zahraném trestném kopu, kdy se nádherně trefil zkušený Svedek. „Střetnutí bylo hodně vyrovnané, ale o těch pár procent jsme asi nakonec byli lepší. Projevili jsme daleko více vůle po vítězství,“ doplnil Míka.

Loučná tak ziskem veledůležitých tří bodů odvrátila propad na poslední příčku tabulky, kde i nadále zůstávají právě Vikýřovice.

„Naše situace je špatná. Přesto kluci stále bojují a za předvedené výkony jim nelze nic vytknout. Bohužel nedáváme góly, to je náš největší problém,“ dodal Zeman.

Oskava se raduje

Oskava – Vidnava 1:0 (1:0)

Branka: 35. Jan Novák.

Oskava: Zorek – Neplech, Ivanovič, Navrátil, Zapletal, Kyselý, Smékal, Jan Novák, Lašák (46. Dokoupil), Piňos, Hrubý (65. Jiří Novák).

Vidnava: Bašný – Čecháček, Salva, Patkáň, Bakeš, Písek, Lofitek, V. Zdražil, Mondek, Janček, J. Zdražil (69. Babjak).

Oskava doslova ukopala první jarní vítězství, když předchozí tři duely prohrála. Na domácím hříšti dokázala nejtěsnějším rozdílem porazit Vidnavu.

„Z fotbalu však musely bolet oči. Nám chyběli čtyři hráči ze základu a tak jsme se zaměřili především na defenzívu, která ale fungovala bezchybně. Jsme rádi, že se nám konečně podařilo přerušit sérii neúspěchů,“ uvedl krátce vedoucí družstva Oskavy Bronislav Chovaneček.

Jediná gólová akce nepříliš pohledného utkání se zrodila ve 35. minutě, kdy Neplech dlouhým nákopem do pokutového území našel Jana Nováka, jenž v hlavičkovém souboji přeskočil gólmana Vidnavy a zajistil svým barvám vedení. Těsný náskok pak domácí i přes územní převahu hostí ve druhé části ubránili.

„Měli jsme v úvodu tři gólovky, ale nedali jsme je. Zápas se pak mohl vyvíjet úplně jinak. Naopak domácí svou ojedinělou možnost využili a vyhráli. Nás zklamala koncovka, Oskava byla tentokrát šťastnějším týmem,“ doplnil trenér Vidnavy Alexander Salva.

Zlaté Hory zase netratily

Zlaté Hory – Štíty 2:1 (0:1)

Branky: 50. Fiala, 65. Šťastný – 20. Verner.

Zlaté Hory: Procházka – Vojtek, Cundrla, Lewandovski, Karlík, Andráško (70. D. Biedrava), Fiala, Moravec, Grimm (85. Šos), M. Biedrava (35. Šťastný), Sklenařík.

Štíty: Gruntorád – Viktorin, Sedláček, Prokop, Kubíček, Šponar, Verner, Hoško, Smrčka, Teffer, Čech.

Celek Zlatých Hor si na jaře i nadále drží stoprocentní bilanci, když letos zatím neztratil ani bod.

Těsnou výhru nad Štíty však druhý celek I. A třídy o víkendu zaplatil ztrátou svého nejlepšího střelce Milana Biedravy mladšího, který skončil s potrhanými vazy v nemocnici a letošní sezona tak pro něho skončila.

„Je to náš klíčový hráč a v dalších zápasech nám bude hodně scházet. Jako záložník se v tomto ročníku výrazně prosazoval i střelecky,“ prozradil na úvod smutně jeho otec, trenér Zlatých Hor Milan Biedrava starší.

V utkání pak jeho celek musel dohánět jednobrankovou ztrátu z prvního poločasu, když hosté z ojedinělé šance šli do vedení, těsně před přestávkou pak ještě trefili tyč.

„Hosté dlouho sázeli na defenzivu a snažili se o jakousi uspávací taktiku, což se jim ale nakonec nevyplatilo,“ uvedl Biedrava starší.

„Měli jsme velkou marodku, a proto jsme museli hrát především poctivě zezadu s tím, že budeme spoléhat na rychlé brejky,“ doplnil vedoucí mužstva Štítů Vojtěch Langr.

Po přestávce těžili domácí především z důrazu v koncovce, když oba góly Zlatých Hor, které zvrátily vývoj střetnutí, padly po nekompromisních dorážkách.

„Ve druhé části měly Zlaté Hory řadu standardních situací, které umí. Dvě z nich využili a díky tomu nás porazili,“ dodal Langr.

Vyhrály obě obrany

Šumvald – Jindřichov 0:0

Jindřichov: Houdek – Petr, Suchý, Svora, Jiří Tezner, Rajnoha, T. Zimolka, F. Vlček, Vinkler (70. P. Vlček), Jan Prokop, Jiří Prokop.

Teprve druhé utkání jarní části I. A třídy skončilo bezbrankovou remízou. Shodou okolností podruhé šlo o zápas fotbalistů Šumvaldu.

Ti na konci března odjeli s výsledkem 0:0 z Haňovic, o víkendu pak svítilo na časomíře stejné skóre i při jejich domácím klání proti Jindřichovu.

„Věděli jsme, že nás čeká opravdu těžký soupeř, a proto jsme se v utkání soustředili především na důslednou defenzívu. Chtěli jsme hrát zodpovědně zezadu s cílem spoléhat na rychlé brejky,“ prozradil po skončení zápasu asistent trenéra Jindřichova Petr Rajnoha.

Hosté sice chtěli především dobře bránit, přesto mohli jít hned v úvodu dokonce do vedení, když si vytvořili dvě slibné gólovky.

„V dalším průběhu do nás ale protivník bušil, jenže se proti nám nedokázal prosadit. Potřebujeme teď každý bod, máme jeden, takže jsme spokojení,“ dodal Rajnoha.

Zářil Salamon

Loštice – Medlov 4:1 (1:0)

Branky: 2. a 87. Salamon, 56. Pagáč, 89. Kindl – 21. Bubla.

Loštice: Morávek – Durček (70. Vinkler), Plhák, Ellner, Dajčar, Pagáč, Šafář, Mikeš (24. Hejný), Hohn, Salamon, Kindl.

Celek Loštic si v neděli doma proti Medlovu s chutí zastřílel a nakonec si připsal výrazné vítězství, které však mohlo být ještě daleko vyšší.

„Dlouho to ale bylo drama. Výhru jsme definitivně pojistili teprve v samotném závěru hry. Kdybychom proměňovali šance, mohlo být jasno daleko dříve,“ prozradil vedoucí týmu Loštic Martin Šilberský.

Domácí měli parádní nástup do utkání, když se hned ve 2. minutě ujali vedení. Po zhruba čtvrt hodině hry ale hosté parádní ranou z pětadvaceti metrů vyrovnali.

Rozdílovou branku zaznamenali domácí po pěkné akci, kdy míč putoval po ose Dajčar – Salamon až k volnému Pagáčovi, který vsítil vítěznou trefu zápasu.

Konečnou podobu výsledku daly Loštice dvěma slepenými brankami v samotném závěru hry.

„Nakonec jsme mohli vyhrát i daleko výraznějším rozdílem, když řada dalších našich akcí zůstala nevyužita. Zejména naši útočníci Salamon a Kindl spálili řadu dobrých možností,“ popíchl Šilberský s úsměvem střelce tří domácích gólů.

Loštice se díky tomuto úspěchu posunuly již na třetí příčku tabulky, k tomu mají navíc k dobru odložený zápas 14. kola proti Loučné.

Dohrávky

Fotbalová I. A třída zná termíny dohrávek mistrovských zápasů 14. kola, které nebyly na úvod jara odehrány kvůli sněhu. Odložená klání Vikýřovice versus Jindřichov a Loučná versus Loštice jsou na programu ve čtvrtek 1. května. Obě utkání začínají shodně v 16.30 hodin.

Miroslav Pergl