„Potýkáme se s tím již několik utkání v řadě. První poločas odehrajeme skvěle, ale po přestávce se naše hra zhorší. Dali jsme dnes krásné góly, ale málem jsme zápas ztratili,“ prozradil předseda vikýřovického fotbalu Karel Zeman.

Jeho svěřenci dokázali během úvodního dějství nastřílet domácím v průběhu necelé půlhodiny čtyři branky, potom se ale jejich střelecké nadšení zastavilo.

„První část byla z naší strany opravdu hodně špatná. Chtěli jsme stále jenom útočit a přitom zapomínali na obranu. Protivník pak potrestal naše mezery v defenzivě a vyšlo mu všechno, na co sáhl,“ doplnil trenér Vidnavy Alexander Salva.

Domácí však stačili jednoznačně se vyvíjející duel zdramatizovat. Dvacet minut před koncem zahrávala Vidnava penaltu, při které si postavil míč na hranici jedenáctky překvapivě gólman Aleš Salva a snížil. Těsně před závěrem pak domácí skórovali potřetí a zkorigovali na rozdíl gólu. Vyrovnat se ale již Vidnavě nepodařilo.

„Po přestávce jsme zlepšili pohyb i kombinaci a dokázali jsme se prosadit i střelecky. Jenže nakonec to stačilo pouze na snížení náskoku soupeře,“ dodal Salva.

Vidnava – Vikýřovice 3:4 (1:4)

Branky: 19. Písek, 70. A. Salva (p. k.), 86. V. Zdražil – 11. J. Bílek, 17. Körger, 22. J. Uvízl, 34. M. Křesina.

Vidnava: Bašný (46. A. Salva) – J. Zdražil, V. Zdražil, B. Salva, Bakeš, Novosad, Mondek, Písek, Janček, Čecháček (46. Cyrzik), Babjak (72. Sedlák).

Vikýřovice: L. Křesina – Svoboda, J. Bílek, Saňák (71. Malý), Körger, Tomášek, Bezdíček, M. Křesina, M. Uvízl, J. Uvízl, Valášek (63. Olejník).

Miroslav Pergl