Vikýřovice se stále nedokázaly odpoutat z posledního místa tabulky. A není divu, během patnácti zápasů letošní sezony dokázali Vikýřovičtí nastřílet jen osmnáct gólů.

Doma po půl roce

Vikýřovice – Štíty 1:1 (1:1)

Branky: 25. Horký – 5. Radek Sedláček.

Vikýřovice: L. Křesina – J. Bílek, Černohous, Valášek, Pavlík (80. Kubín), Tomášek, Bezdíček, Körger, M. Křesina, Bachroň (85. Svoboda).

Štíty: Gruntorád – Viktorin, Prokop, Verner, Kubíček, Roman Sedláček, Radek Sedláček, Procházka (80. Kunrt), Šponar, Teffer (46. Smrčka).

Fotbalisté Vikýřovic se po půl roce poprvé představili opět na vlastním trávníku, když podzim strávili kvůli rekonstrukci zázemí klubu provizorně „doma“ v Sobotíně. Obnovená premiéra pak byla pro vikýřovické hráče před jejich fanoušky úspěšná pouze z poloviny. Domácí nakonec se Štíty pouze remizovali.

Kromě toho již od páté minuty museli dotahovat jednobrankové manko, když z trestného kopu poslal hosty do vedení Radek Sedláček. Asi nejvíce vzruchu v nepříliš oslnivé první půli přinesl střet gólmana Štítů Gruntoráda a unikajícího domácího útočníka Bachroně, po kterém brankář hostí vyfasoval žlutou kartu.

„Byl to jednoznačně zákrok na červenou. Pokud by mu neskočil pod nohy, mohl náš hráč jít sám na prázdnou bránu,“ konstatoval k zákroku předseda vikýřovického fotbalu Karel Zeman.

„Tady nám trochu zatrnulo. Kdyby rozhodčí vytáhl červenou kartu, asi bychom se nemohli divit,“ uznal sportovně vedoucí Štítů Vojtěch Langr.

O chvíli později se podařilo domácím vyrovnat, nerozhodný výsledek se pak do závěru nezměnil i přes několik dobrých šancí na obou stranách. Štíty mohou litovat především dvou tutovek z prvního poločasu, kdy se jejich hráči ocitli zcela sami před bránou Vikýřovic, ale pokaždé zamířili mimo tyče.

„V těchto momentech jsme měli velké štěstí. Na druhou stranu si náš tým v závěru vytvořil převahu, jenže další gól se nám vsítit nepodařilo. Přesto za předvedený výkon si kluci rozhodně zaslouží pochvalu,“ dodal Zeman.

„Trápí nás marodka, ale to určitě není omluva. Snažili jsme se, ale naší hře stále něco chybí. Mrzet nás pak mohou hlavně neproměněné šance, zejména ty dvě zmíněné tutovky z první části,“ uzavřel Langr.

Záchrana: penalty

Vidnava – Šumvald 2:2 (0:2)

Branky: 48. a 88. Písek (oba p. k.) – 10. Čelůstka, 45. Los.

Vidnava: Bašný – Čecháček, Patkáň, Salva, Bakeš, Písek, Lofitek, Mondek, Novosad (54. Zdražil), Cyrzik (77. Zetocha), Janček (86. Babjak).

Domácím vůbec nevyšel první poločas a remízu nakonec museli zachraňovat po přestávce až díky úspěšným pokutovým kopům. Vidnava sice začala na domácím trávníku dobře, ale její úvodní nadšení zmrazil rychle inkasovaný gól po standardní akci hostů.

Aby toho nebylo málo, přidal Šumvald po propadu domácí defenzivy svému soupeři branku do šatny. Ve druhé části tak musela Vidnava dotahovat dvoubrankové manko, těžký úkol ale zvládla. Zachráncem domácích se tentokrát stal Písek, který proměnil dvě penalty a zajistil svému týmu alespoň bod.

„Vzhledem k průběhu a vývoji střetnutí můžeme být za získaný bod rádi, ale rozhodně nejsem dnes spokojený s naší hrou. Minule jsme si počínali daleko lépe. Celkově byl tento zápas hodně špatný z obou stran. Spíše se více diskutovalo s rozhodčími a mezi hráči, než aby se hrál fotbal,“ zhodnotil duel kriticky trenér fotbalistů Vidnavy Alexander Salva.

Hodně dobrý fotbal

Jindřichov – Zlaté Hory 1:2 (1:2)

Branky: 32. Petr – 12. Moravec, 20. M. Biedrava.

Jindřichov: Podušel – Petr, Suchý, Svora, Jiří Tezner, Rajnoha, T. Zimolka, Vlček, Ondryáš (50. Vaněk), Jan Prokop (75. Vinkler), Jiří Prokop.

Zlaté Hory: Procházka – Vojtek, Cundrla, Lewandovski (88. Husveth), Karlík, Andráško (72. Šos), Šťastný, Moravec (78. D. Biedrava), M. Biedrava, Fiala, Grimm.

Zlaté Hory zatím v jarní části I. A třídy potvrzují své ambice hrát o špici tabulky. Minulý víkend celek z Jesenicka znovu nezaváhal, když vyhrál v Jindřichově.

Vše podstatné se odehrálo v první půli, kdy hosté dvěma slepenými zásahy nakročili za vítězstvím. K tomu ještě stačili dvakrát nastřelit břevno.

„Protivník nás v úvodu zatlačil a po našich chybách se dvakrát dostal do přečíslení a skóroval. Potom ale jakoby Zlaté Hory přestaly hrát,“ prozradil k zápasu asistent trenéra Jindřichova Petr Rajnoha.

Domácí postupem času začali přebírat iniciativu a do přestávky snížili, to však bylo v koncovce z jejich strany všechno.

„V závěru jsme si vytvořili doslova drtivý tlak, jenže jsme nemohli dát gól. Hosté tak se štěstím výsledek ubránili. S hrou ale museli být diváci spokojení. Z obou stran to byl velice pěkný fotbal,“ doplnil Rajnoha.

„Narazili jsme na opravdu vynikajícího soupeře. Jindřichov nás hodně potrápil. Ke konci naše mužstvo několikrát podržel gólman Procházka. Po našem rychlém vedení 2:0 jsme se zbytečně zatáhli, což se nám v závěru málem nevyplatilo. Zbytečně brzy jsme se spokojili s výsledkem,“ uvedl trenér Zlatých Hor Milan Biedrava.

Zase neporaženi

Loučná – Česká Ves 1:1 (0:0)

Branky: 67. Rousek – 61. R. Michálek.

Loučná: Mucha – Sefreny, Šabršula, Svedek, D. Křepský, Rousek, Míka, Sokol, Provazník, Valenta, Jurča (75. Holubec).

Česká Ves: Mrlina – R. Michálek, Baroš, P. Svoboda, M. Svoboda, Juríček, Škrabal (85. Žák), Kavka, Beňo, Hanzlík (78. Zbýňovec), Oškera.

Loučná nastoupila do zápasu s cílem odčinit debakl z minulého kola, Česká Ves pak chtěla prodloužit svou jarní neporazitelnost, což se hostům povedlo.

Tým z Jesenicka si v úvodu vytvořil převahu a aktivní hrou se snažil o gólový úspěch, Loučná však pozorně bránila. Podobný scénář, ale opačně, se odehrával z kraje druhého poločasu, kdy byli lepší domácí, přičemž bránit musela pro změnu Česká Ves.

Paradoxně skóre se poprvé měnilo na druhé straně, když hosté přečkali tlak protivníka a po rohovém kopu šli do vedení.

„Potom jsme se snažili, si vedení pohlídat, jenže neúspěšně. Navíc jsme inkasovali hodně nešťastnou branku,“ prozradil trenér České Vsi Petr Škrabal.

Zhruba pět minut po vedoucí trefě hostí totiž Baroš smolně tečoval střelu Rouska a bylo vyrovnáno. Strhnout vedení zpět na stranu České Vsi mohl v zápětí Hanzlík, který však sám před prázdnou brankou zaváhal a svůj pokus poslal nad.

„Trochu se unáhlil a tuto situaci nevyřešil příliš dobře. Byl sice daleko, ale mohl postupovat sám na odkrytou klec. Jenže zbytečně rychle volil střelu, která neměla potřebnou přesnost,“ okomentoval akci Škrabal.

„Oproti předchozímu nevydařenému utkání se naše bojovnost a nasazení zvedly o dvě stě procent. Myslím si, že jsme byli lepším celkem, ale bohužel jsme nedávali góly. Chtěli jsme doma vyhrát,“ doplnil na závěr zklamaně jeden z hráčů Loučné David Křepský.

Ta produktivita…

Haňovice – Loštice 2:2 (1:0)

Branky: 13. a 46. Přidal – 50. Šafář, 63. Plhák.

Loštice: Morávek – Durček (83. Hejný), Ellner, Plhák, Dajčar, Pagáč, Šafář, Mikeš, Vinkler, Kindl (57. Hohn), Salamon.

Celek Loštic prohrával v Haňovicích o dva góly, dokázal sice srovnat, přesto nebyli hosté se získaným bodem ani trochu spokojení.

„Vzhledem k předvedené hře je pro naše mužstvo remíza ztrátou. Mohli jsme vyhrát, ale opět jsme doplatili na slabou koncovku,“ konstatoval smutně po skončení zápasu vedoucí družstva Loštic Martin Šilberský.

Jen během první půle si hosté vytvořili hned tři tutovky, když například již v 5. minutě orazítkoval Salamon tyč. Ani jedna šance ale neskončila gólem.

Naopak se paradoxně jako první radovali domácí, kteří otevřeli skóre po úspěšně zahraném rohovém kopu. Další rána pro Loštice přišla krátce po přestávce, kdy se Haňovice trefily podruhé.

O chvíli později však konečně protrhl střelecké trápení Loštic Šafář, jenž svou dělovkou ale málem protrhl i síť.

Klíčový okamžik střetnutí se odehrál o pět minut později. Domácí měli k dispozici penaltu, pokutový kop ale Morávek bravurně zneškodnil. Potom se podařilo hostům zásluhou Plháka vyrovnat.

„Ve zbývajícím čase jsme se snažili tlačit do brány, protivník pouze odkopával balóny, jenže další branku jsme nepřidali,“ dodal Šilberský.

A znovu porážka

Medlov – Oskava 2:0 (0:0)

Branky: 56. a 90. Urbášek.

Oskava: Zorek – Dobiáš (60. Navrátil), Neplech, Ivanovič, Dokoupil (65. Jiří Novák), Kyselý, Smékal, Jan Novák, Hrubý, Pavel Novák, Moťka (40. Zapletal).

Tři zápasy a tři porážky, taková je zatím bilance fotbalistů Oskavy v jarní části I. A třídy. Mužstvo v současnosti sráží do kolen nejen špatná koncovka, ale také absence řady zraněných opor.

„Naše situace začíná být hodně kritická. Nedáme gól a k tomu nás kosí marodka,“ uvedl smutně vedoucí družstva Oskavy Bronislav Chovaneček.

V Medlově pak hosté postrádali především svého klíčového útočníka Piňose, v průběhu hry navíc kvůli zranění přišli ještě o Moťku.

První poločas se obešel bez výraznějších šancí a hrál se spíše opatrný fotbal. Ve druhé části začal aktivněji Medlov, který po jedné ze svých šancí zamířil do břevna.

Zřejmě rozhodující situace zápasu se odehrála v 65. minutě, kdy hosté zbytečně ztratili míč a domácí z rychlého brejku otevřeli skóre. První střelu sice ještě Zorek stačil vyrazit, na dorážku ale již nedosáhl.

„Ta ztráta míče byla osudová chyba. Potom jsme se snažili o vyrovnání, ale marně. V dobré šanci se sice v závěru ocitl Hrubý, jenže na poslední chvíli gólman jeho pokus vyrazil. Prohra je zklamáním. Určitě jsme měli minimálně na remízu,“ dodal Chovaneček. Ve zbytku hry nezbylo hostům nic jiného než otevřít hru a vsadit všechny síly do útoku. Těsně před závěrečným hvizdem ale domácí svou výhru potvrdili druhým gólem.

Miroslav Pergl