Fotbalový Andrův stadion v Olomouci bude v úterý a ve středu patřit nadějným žákům. V rámci Svátku fotbalu – republikového finále McDonald‘s Cupu – zde změří síly 16 nejlepších školních týmů. Dvaadvacátý ročník turnaje bude mít parádní kulisy ke svému vyvrcholení.

Na Hané se závěrečný turnaj koná potřetí. Sítem okrskových, okresních a krajských kol, kterých se zúčastnilo okolo 100 tisíce dětí, tentokrát neprošlo několik obvyklých favoritů.

Chybět bude například obhájce titulu z Ostravy, mezi nováčky republikového finále se naopak řadí žáci ze ZŠ Sluneční Šumperk, kteří ovládli krajské finále.

Logo McDonald’s CupZdroj: archiv

Olomoucký kraj bude reprezentovat rovněž domácí ZŠ Heyrovského, která má již tradičně vysoké ambice.

„Šumperk má v ročníku 2007 velmi silné mužstvo. Na krajském finále to byl mezi oběma školami vyrovnaný souboj. Vzájemná bitva skončila remízou a rozhodovalo potom skóre. Postoupily ale obě školy a bylo by zajímavé, kdyby si konfrontaci mohly zopakovat i na Svátku fotbalu,“ řekl sportovní ředitel finálového turnaje Libor Kalas, otec českého reprezentanta Tomáše Kalase, který do Olomouce s národním týmem přijede jen o pár dní později.

Turnaj, který před necelými dvěma týdny rozlosoval bývalý reprezentant David Rozehnal, startuje v úterý ve 14 hodin slavnostním nástupem. Následovat budou utkání v základních skupinách.

„Považuju to za dokonalé spojení škol, mladých hráčů, ale nejen hráčů, i dětí, které by se měly přibližovat sportu. Jsem už bohužel starší ročník, takže sám jsem si McDonald‘s Cup zahrát nemohl. Kdybych ale takovou možnost měl, tak bych do toho turnaje vždycky šel s tím, že chci něco dokázat,“ uvedl Rozehnal.

Ve středu program začíná v 9 hodin ráno. Ve 12.40 vypukne exhibice plná fotbalových hvězd a sportovních osobností. Finálový zápas odstartuje ve 14 hodin a přímým přenosem jej odvysílá ČT sport.

Na vítězný tým čeká vedle krásného velkého poháru ještě jedna lahůdková odměna – cesta na vybraný zápas AC Milán na legendárním stadionu San Siro.

Základní skupiny Svátku fotbalu

Skupina A

ZŠ Heyrovského, Olomouc

ZŠ Mozartova, Jablonec

ZŠ B. Němcové, Dačice

ZŠ Komenského II, Zlín

Skupina B

ZŠ Marjánka, Praha

ZŠ Na Výsluní, Brandýs n. L.

ZŠ Rabasova, Ústí n. L.

ZŠ Dubina, Pardubice

Skupina C

ZŠ Sluneční, Šumperk

ZŠ Wolkerova, Havl. Brod

ZŠ Dolní Břežany

ZŠ Husova, Jičín

Skupina D

ZŠ Pionýrů, Sokolov

25. ZŠ Plzeň

ZŠ Měšťanská, Brno

ZŠ Kylešovice, Opava