V Moravskoslezské lize si v posledním kole zajistili na úkor rezervy Baníku Ostrava záchranu hráči Mutěnic. Už dávno předtím šéf tohoto klubu přitom prohlásil, že v další sezoně přihlásí tým pouze do I. A třídy, a to také udělal.

Mutěnice dohrály soutěž v rámci fair play, když nechtěly nikomu darovat body, o které jiní museli bojovat, a se vztyčenou hlavou odešly.

Další místo ve třetí lize uvolnil vítěz divize D ze Šardic, který se vzdal postupu a bude hrát v dalším ročníku jen na úrovni okresního přeboru.

Díky těmto krokům se otevřely brány pro další ambiciózní celky. V divizi D si v tabulce celkově druhá rezerva Slovácka nemůže dovolit nabídnutý postup odmítnout.

Ve skupině E skončily druhé Jakubčovice, ale ty postup odmítly, stejně jako třetí Hulín.

Mikulovice či Šumperk do ligy?

Nejvíce se tak mluví o možnosti postupu dalších celků, konkrétně Mikulovic nebo Šumperku. Stát se ale může i to, že si třetí nejvyšší soutěž zahraje Žďár nad Sázavou nebo jiné družstvo, které přistoupí na podmínky svazu.

Více míst bude stoprocentně i v divizi E. Nejenže zmizí kvůli postupu minimálně jeden tým, ale navíc se do této soutěže nepřihlásily ani Jakubčovice, které budou hrát pouze I. B třídu.

„Je pravda, že MSFL nebudou hrát Mutěnice ani Šardice a Jakubčovice nenastoupí do divize. Navíc není jisté, jestli svaz připustí ke hře divizní Fulnek. Ten totiž musí nejdříve zaplatit dluhy,“ potvrdil sekretář moravského fotbalového svazu Radek Šindelář s tím, že o dalším obsazení soutěží a posunech týmů se bude nyní usilovně jednat.