„Bohužel stále doplácíme na nevyrovnanost výkonů během zápasů, kdy chvíli hrajeme výborně, ale potom najednou přijde nepochopitelný útlum a soupeři nás potrestají, tak tomu bylo i tentokrát," prozradil trenér mohelnické rezervy Roman Berka.

Jeho svěřenci sice začali utkání parádně, když hned v úvodu  nejprve Kopou trefili břevno a pak v 10. minutě otevřeli skóre, kdy po rohu Strnada poslal Mohelnici do vedení Kloss.

Poté se i nadále domácí drželi na polovině soupeře, jenže Medlov ve 28. minutě z ojedinělého protiútoku, navíc s notnou dávkou štěstí, srovnal zásluhou Okrouhlého.

„Po vyrovnání jsme najednou znejistěli a začala se projevovat převaha soupeře, i díky našim zmatkům v šestnáctce," uvedl dále Roman Berka.

Na začátku druhé půle ještě domácí přežili ošemetnou situaci, kdy po propadu ve středu hřiště hosté přelobovali gólmana, ale míč naštěstí pro Mohelnici skočil pouze na břevně.

Jenže ve 48. minutě povedená hlavička medlovského Obírala znamenala vedení pro hosty, při této trefě pak neměl mohelnický gólman příliš čisté svědomí.

V 62. minutě následně Macák zahrál malou domů tak smolně, že fotbalisté Medlova šli sami na branku – gól Klabačka 1:3.

„Tady už jsem byl opravdu hodně naštvaný, ale zase oceňuji, že jsme nesložili zbraně a ještě se snížením vrátili do hry," řekl Roman Berka.

Krátce po třetím medlovském zásahu kontroval po Strnadově akci Kloss, jenže tím útočná aktivita mohelnických hráčů definitivně skončila.

Naopak nepovedené vystoupení domácího týmu v samotném závěru podtrhl zbytečným vyloučením po druhé žluté kartě dvougólový střelec Kloss.

„My jsme měli špatný vstup do zápasu, prohrávali jsme, ale postupně se nám podařilo srovnat hru, balon jsme dostali pod kontrolu a podařilo se nám využít chyby soupeře, díky tomu jsme vývoj otočili," hodnotil duel ze strany Medlova jeho kouč Miroslav Večeřa.

„Jen mě mrzí, že jsme za stavu 3:1 pro nás přestali hrát, soupeř pak snížil, naštěstí jsme si však výsledek už pohlídali, když zápas se dohrával převážně mezi šestnáctkami. Ale dali jsme tři góly venku, vyhráli jsme, takže můžeme být spokojení," doplnil Miroslav Večeřa.

FK Mohelnice B – TJ Medlov 2:3 (1:1)

Branky: 10. a 66. Kloss – 28. Okrouhlý, 48. Obíral, 62. Klabačka. ČK: Kloss (Mohelnice).
Mohelnice B: Hora – Heidenreich, Mičker, Krejčí, Strnad – Kopa (46. Havlíček, 85. Srdýnko), Marák (68. Horák), Bayer, Macák (85. Rabenseifer), Kloss – Ryba (57. Kutal). Trenér: Roman Berka.
Medlov: Zmund – Klos, Vašíček, Müller, Rozsypal – Kasal, Chudáček, Okrouhlý, Obíral (78. Demeter) - Klabačka (88. Pospíšil), Svačina. Trenér: Miroslav Večeřa.