Béčko Mohelnice přehrálo v jarní premiéře Kojetín

Kojetín, Mohelnice – Fotbalisté Kojetína přivítali v sobotu při prvním ostrém zápase po zimní přípravě B-tým Mohelnice. Oba celky před utkáním dělily v tabulce krajského přeboru dva body a dvě místa. Vzájemnou konfrontaci lépe zvládli hráči Mohelnice a to přesto, že hostující trenér Petr Strupek postavil do základní sestavy několik hráčů ještě dorosteneckého věku.

22.3.2015

Fotbal - ilustrační snímekFoto: Deník

Mohelničtí mladíci vybojovali cenné vítězství 2:1. „Po zimní přípravě jsem se rozhodl postavit, dá se říct, juniorku se zkušenou obranou vzadu. Kluci to odedřeli, zvládli po herní i taktické stránce. Prostě něco úžasného," nešetřil trenér mohelnického béčka superlativy.

Jedenáctý Kojetín chtěl na domácí půdě potvrdit roli mírného favorita a ve vyrovnané tabulce okresního přeboru poskočit co nejvýše. Mohelničtí před startem jara mluvili hlavně o setrvání v soutěži. Na hřišti to ovšem vypadalo trošku jinak. Ve 14. minutě otevřel skóre po brejkové situaci Petr Kutal.

„Zaspali jsme začátek utkání a po dvaceti minutách, kdy jsme se dostávali do zápasu, jsme už bohužel prohrávali 0:1," litoval trenér Kojetína Marek Ševeček.

Domácím se ještě ve 38. minutě podařilo vyrovnat po vydařené kombinaci po pravé straně díky Michalu Axamitovi. To ale bylo ze strany Kojetínských vše. Ve druhém poločase to byli hosté, kdo v 73. minutě po gólu střídajícího Jiřího Klosse rozhodl.

„Ve druhém poločase už to byl vyrovnaný boj hlavně ve středu pole. Snažili jsme se držet míč a kontrolovat hru, ale hosté hrozili z rychlých protiútoků. O utkání rozhodla naše hrubá chyba v obranné fázi," hodnotil Ševeček. Jeho protějšek na mohelnické lavičce byl spokojený.

„Hráli jsme agresivně s presingem. Kluci nedali Kojetínu šanci. Postupně jsem pak během zápasu kádr doplňoval o zkušenější hráče, kteří zápas dotáhli do vítězného konce. Chtěl bych všem klukům poděkovat za výborný kolektivní výkon," pověděl Petr Strupek.

TJ Slavoj Kojetín-Kovalovice – FK Mohelnice B 1:2 (1:1)

Branky: 38. Axamit – 14. Kutal, 73. Kloss. Rozhodčí: Křepský - Jelínek, Kopecký.
Kojetín: Gajdoš – Javořík, Dočkal, Machů, Panák – Peřina, Axamit, Vaněk (78. Krčmář), Matějka – Řezáč (60. Zezula), Cibulka. Trenéři: Marek Ševeček, Radek Tomšic.
Mohelnice B: Večeř – Heidenreich, Krejčí, Knýř, Strnad – Kolomazník (80. Rabenseifer), D. Ryba (60. Bayer), J. Marák, P. Ryba (75. Havlíček) – R. Marák (46. Kloss), Kutal (88. Najman). Trenér: Petr Strupek.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Šumperk přišel o Smrže, navíc skončila jeho domácí série neporazitelnosti

Domácí série neporazitelnosti šumperských fotbalistů se zastavila na čísle třináct. V nedělním utkání divize byl nad jejich síly suverénní Tišnov, který si na severu Moravy připsal již jedenáctou výhru v řadě.