Bod za fotbalový pohřeb, kdo viděl, musí souhlasit

Šumperk – 1:3, 0:0 a 0:0. To je přehled dosavadních výsledků šumperských fotbalistů. Ze tří kol někdejší favorit divize vytěžil dva body a vstřelil jediný gól. Poměrně smutné čtení, ovšem ještě smutnější jsou ti, kteří na vlastní oči viděli nedělní fotbalový pohřeb se Slavičínem.

25.8.2013 8

Šumperk versus Slavičín (bílé dresy).Foto: DENÍK/Jan Kastner

Nezlobte se, páni šumperští fotbalisté, ale váš poslední výkon by nezaujal ani patologického fanouška, jenž by po dvacetiletém žaláři bez televize byl po propuštění na svobodu na prvním mači na tom nedělním v Šumperku.

Ponuré podmračené počasí jakoby korespondovalo s děním na hřišti. Ne, že by se hráči nesnažili, řada z nich si sáhla do rezervoáru sil hodně hluboko, ale prostě tomu z obou stran chyběl fotbal.

Přihrávky bída, střelba žádná (nepočítáme-li rohy, domácí mezi slavičínské tyče ze hry nezamířili ani jednou, hosté jednou v 80. minutě), souboje měly do kategorie tvrdých daleko, kombinace, toť v neděli fotbalový um, který umíral od počátku v terminálním stadiu.

Spíše uvidíte spokojený výraz na tváři kuchařského šéfa Pohlreicha ve vietnamském fastfoodu, než v neděli na tribunách na tvářích hrstky diváků (těch bylo nahlášeno 120, ale při opravdu poctivém sčítání redaktora přímo na místě jich nebylo spatřeno více než 70…).

„Diváky jsme dnešním výkonem nepotěšili, herně to dnes nebylo moc pohledné. Hlavně v první půli to bylo zbrklé, upracované, nebyli jsme schopni jít nějak pohledně do útoku. Takže, pro diváka dnes opravdu nic moc," konstatoval šumperský kouč Petr Mrázek.

Šumperk přitom začal nadějně, v 15. minutě kopal roh Mlynář a v závaru v malém vápně snad Opravil hlavou poslal míč na břevno. Pak na revanš po další čtvrthodině vystřelil poměrně tvrdě slavičínský Matúš, jehož střelu vyrazil efektně gólman Kameník, ale to bylo v první půli opravdu vše.

A ve druhé to nebylo lepší. Za zmínku stojí snad slalom Broni Mlynáře, který se tak dostal až do vápna, kde ale překopl ze čtrnácti metrů bránu snad o tři metry – to se ale stalo v 72. minutě, kdy už nikdo příliš nedoufal v to, že by ho zápas pobavil.

Domácí v jakémsi náznaku závěrečného tlaku zahrávali pár standardek, ale důraz ve vápně byl opravdu velmi malý, největší vzrušení tak v uvozovkách vzbudila střela slavičínského Macka, který poslal z dvaadvaceti metrů spíše propagační střelu na Kameníka, kterému ale mokrý míč proklouzl náručím a těsně minul levou tyčku.

V nudném nedělním odpoledni na Tyršově stadionu docela akční úkaz…

A zatímco domácí kouč vcelku sportovně uznal, že výkon týmu byl bídný, jeho slavičínský protějšek Ladislav Straka patrně pod dojmem plusového bodu byl daleko pozitivnější. „Myslím si, že zápas to nebyl špatný, přestože přinesl minimum šancí na obou stranách. My jsme dnes jeli do Šumperku s cílem neprohrát, chtěli jsme bod a ten si odvážíme, takže za sebe jsem určitě spokojený."

Že i jeho svěřenci málem unudili k smrti pár desítek nevinných diváků, to mu nevadilo. „Soupeř nebezpečně zahrozil především ke konci, kdy tam měl asi tři standardky, my jsme pak měli stoprocentní šanci, když Hradil minul z malého vápna branku, takže remíza je zasloužená," dodal Straka.

„Ve druhé půlce jsme se více snažili hrát více přes křídla, ale i když to bylo o něco lepší, nebylo to kvůli našemu lepšímu výkonu, spíše soupeři docházely síly," podotknul Mrázek. „Pohledné to ale z naší strany opravdu nebylo."

FK SAN-JV Šumperk – FC TVD Slavičín 0:0

Rozhodčí: Záloha – Boček, Richtár. ŽK: Mlynář, Z. Horák, Gábor – Matúš, Macek. Diváci: 120.
Šumperk: Kameník – Kocourek, Z. Horák, Reichl, Macek – Pobucký (56. Svačina), Mlynář, Opravil, Bajger (74. Hruda) – Woitek (86. Gábor), L. Horák (56. Nimrichtr). Trenér: Petr Mrázek.
Slavičín: Talčík – Otepka, Kalus (53. Zavadil), Švach, Mezírka – Očadlík, Plšek (75. Prekop), Matúš, Kocián (59. Hradil) – Macek, Jaroš. Trenér: Ladislav Straka.

Jeden řidič se lekl, druhý otáčel, oba havarovali

K nehodě, která se stala v pondělí 16. října v Bohdíkově, vyjížděli policisté. Havaroval třicetiletý řidič Hondy Civic.

Motorkář se u Skřítku srazil s volvem, pro spolujezdkyni letěl vrtulník

FOTO z MÍSTA / Pětadvacetiletý motorkář havaroval v neděli 15. října po poledni v úseku mezi mezi Skřítkem a obcí Klepáčov.

Odborníci z nemocnice poradí, jak jíst zdravě a chutně

Jezte zdravě a přijďte se poradit do šumperské nemocnice Šumperk, vzkazují její odborníci. Ve středu 18. října, se nemocnice připojí k Světovému dni výživy. Veřejnosti v prostorách své lékárny nabídne od 14 do 16.30 hodin bezplatná vyšetření i poradenství ohledně správné a zdravé životosprávy.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.