„Rád bych poděkoval všem partnerům projektu, díky kterým se podařilo již pojedenácté v Olomouci zorganizovat projekt fotbalové školy, který je svou kvalitou, programem a návštěvností největším svého druhu nejen na Moravě, ale také v celé České republice a na Slovensku a dokonale splňuje svůj primární cíl v podobě podpory zdravého životního stylu dětí a mládeže a taky rozvoje mládežnického fotbalu, řekl spoluorganizátor a marketingový manažer SK Sigma Olomouc, David Holly."

Účastníci, kteří jsou ubytováni v hotelu NH Olomouc Collection Congress absolvují tréninkové jednotky pod vedením zkušených mládežnických trenérů Sigmy Olomouc, které probíhají na plochách klubu.

Fotbalisté Sigmy Olomouc porazili v přípravě Zbrojovku Brno 2:0.
Krádež gólů od spoluhráčů? Daněk si myslel, že ano

Kromě klasického fotbalu si vyzkouší také ten plážový. V plánu je rovněž sledování mistrovství Evropy, turnaj ve hře FIFA na XBOXu či beseda s Davidem Zimou a Václavem Jemelkou.

Celý program se ale netýká pouze fotbalu. Mimo něj se děti ve věku 7 až 14 let mohou a některých případech mohly těšit na přednášku a ukázku zásahové jednotky z vazební věznice Olomouc, návštěvu aquaparku, besedu s Petrem Neoralem o prevenci zranění a základní resuscitaci, freestyle show Jana Webera, návštěvu Pevnosti poznání a kina, rafting, bowling, lanový park, kruhový trénink, výuku anglického jazyka či prohlídku Olomouce.