Hned v 1. minutě měli hosté velice slibnou příležitost, ale Sedláček poslal přímý kop z 20 metrů do zdi. O dvě minuty později načal svůj černý střelecký den Hloušek, když v sólovém úniku střílel vedle a pár minut nato hlavičkoval po rohovém kopu nad.

V 11. minutě posoudil sudí souboj Flanderky s Tefferem v domácí šestnáctce jako faul a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Lakomý - 0:1.

Ihned po rozehrávce mohlo být srovnáno, ale Hlouškův pokus hlavou skončil na břevně. Ve 22. minutě se vytáhl gólman hostí, když vyškrábl Jílkův přímák na roh. Vyrovnání se domácí dočkali ve 29. minutě. Krajčovič vyslal do úniku z levé strany Garstku, který chladnokrevně zakončil. Minutu nato mohli jít domácí do vedení, ale Krpec technickou střelou orazítkoval břevno.

Krpec se do listiny střelců přece jen zapsal, když si ve 35. minutě přilepil míč na kopačky a svůj slalom zakončil šajtlí k pravé tyči Hajtmarovy svatyně - 2:1. Hosté však odpověděli velmi rychle. Ve 38. minutě napřáhl z dobrých 30 metrů Sedláček a překvapil gólmana Svozila – 2:2. Pět minut po začátku druhé půle mohl poslat domácí do vedení po rohovém kopu Švajda, ale jeho hlavička mířila mimo tři tyče.

V 55. minutě se domácí radovali z gólu, ovšem zdvižený praporek asistenta jim radost překazil. V 71. měli hosté ve druhé půli jedinou dobrou příležitost ke skórování, ale střelu Lakomého Svozil vyrazil a vyražený míč poslal obránce do bezpečí.

O dvě minuty později zazdil tisíciprocentní tutovku Hloušek, když k němu Hajtmar vyrazil Krpcovu střelu a místo doklepnutí do prázdné míč zašlápl a obránce jej odkopl. V 81. minutě vznikl v šestnáctce hostí velký závar, ale domácí nedokázali hradbu těl propálit.

Když už to vypadalo, že se body budou dělit, faulovali hosté v šestnáctce Krpce a sudí po dvou předchozích nepotrestaných faulech ve velkém čtverci odpískal pokutový kop, se kterým si poradil Jílek a zajistil domácím zasloužené tři body.

Petr Formánek

FK Sokol Bouzov – Sokol Štíty 3:2 (2:2)

Branky: 29. Garstka, 35. Krpec, 86. Jílek (p.k.) – 11. Lakomý (p.k.), 38. Sedláček. Rozhodčí: Ivo Antoníček. ŽK: Veselský, Jílek, Strupek, Švajda – Verner, Hajtmar, Holly. Diváků: 150.
Bouzov: Svozil – Veselský, Flanderka, Švajda, Krajčovič, Strupek (76. Pospíšil), König, Jílek, Garstka, Krpec (90. Dvořáček), Hloušek (89. Zbořil). Trenér: Ladislav Crha.
Štíty: Hajtmar – Šponar, Prokop, Skalický (63. Maršálek), Verner, Janků (80. Hoško), Sedláček, Holly, Lakomý, Odstrčil, Teffer. Trenér: Martin Hoško.