Úvodní část patřila především domácím, kteří si vytvořili více šancí a hosté se dostali pořádně do tempa teprve před přestávkou, když postupně dokázali vyrovnat hru.

„Netradiční středeční termín nám příliš nesedl. Na zápas jsme se sjeli z řady míst a poskládat mužstvo nebylo tak jednoduché, jako třeba o víkendu. Oba týmy sice měly stejné podmínky, bohužel my jsme se s tím vyrovnali hůře,“ konstatoval manažer štíteckého klubu Petr Žerníček.

Skóre se poprvé měnilo v 60. minutě, kdy si domácí Svozil zpracoval míč na hranici šestnáctky a pěknou křížnou střelou zajistil Určicím vedení, které později pojistil po standardce ze skrumáže Škoda.

„Paradoxně po druhém gólu z nás spadla nervozita a začali jsme hrát lépe. Prostě si kluci řekli, že není co ztratit,“ prozradil dále Žerníček.

A málem se hostům povedl obrat, jenže, ta koncovka. V 70. minutě byla proti domácím nařízena penalta za sražení hráče Štítů v pokutovém území.

Čech však možnost snížit zahodil, když trefil pouze brankáře a v síti pak neskončila ani následná dorážka. Těsně před koncem se potom dostal do brejku Janků, ale místo střely zbytečně volil přihrávku.

„Zápas se nám zkrátka nepovedl. Je to zklamání, ale zase z toho neděláme vědu. Dnes rozhodly třeba naše nevyužité šance v závěru. Stále však před sebou máme řadu zápasů a věřím, že se opět chytneme,“ dodal Žerníček.

Sokol Určice – Sokol Štíty 2:0 (0:0)

Branky: 60. Svozil, 70. Škoda.
Štíty: Gruntorád – Smrčka, Verner, Prokop, Dus (46. Šlesinger), Čech (85. Blümel), Lakomý (70. Odstrčil), Nýdecký, Šponar, Teffer, Janků.