Nyní svěřence Bohdana Hecla čekají dva domácí zápasy: v neděli s Petrovicemi, ve středu 7. května s Opavou. Pokud nezůstanou všechny body doma, sestup se stane téměř realitou. Na otázky Deníku odpovídá kouč týmu Bohdan Hecl.

Je to pravda, že nyní musíte oba dva domácí zápasy vyhrát?
Ano, čeká nás takové play off, každá porážka může znamenat konec reálným nadějím na záchranu. Sice je ještě docela dost zápasů, ale pokud doma nezabodujeme, bude záchrana už spíše teorie.

Co chybí šumperskému fotbalu, aby byl v divizi na vyšších příčkách, jako tomu bylo v předchozích sezonách?
Nemá cenu zastírat spojitost s ekonomickou kondicí klubu. Prostě za málo peněz je málo muziky. Také se udělaly kroky v minulosti, které nám teď škodí, ale především je to o ekonomice. K tomu všemu máme i s tím málem hráčů problémy s marodkou, nyní můžu napočítat osmičku hráčů, kteří by mohli hrát v základní sestavě: Váňa, Kapl, Přikryl, Chlebek, Moravec, Patsch, Lukáš Horák, Herynek.

S kým tedy chcete hrát domácí zápasy?
Do základu musí i dorostenci, nejde to jinak…

Když si tohle jeden přečte, asi si nepomyslí, že se Šumperk zachrání…
No, co na to říct. Jedinou možnou posilou je návrat Lukáše Horáka, ale obávám se, že jeho zranění ramene je stále natolik bolestivé, že to nepůjde.

Vy jste zažil jako hráč sestup?
Ano, v osmnácti letech jsem půl sezony hrál za béčko Šumperku, pak druhou půlku sezony za áčko, se kterým jsem sestoupil do A třídy. Pak to tehdy vzal pan Kubíček a my po dvou sezonách hráli divizi.

Umíte si představit teď Šumperk v krajském přeboru?
Ale umím, on to nebude konec světa přece. Šumperk před lety padal do A třídy, je to asi deset let, a to bylo horší. Nebyla tu skoro žádná mládež, dnes jsou tři hřiště plné dětí. Máme výborný dorost, z něho se postaví tým, který bude schopen hrát divizi. Když sestoupíme, dáme se do kupy a o divizi se zase porveme. Budoucnost fotbalu v Šumperku vidím docela dobře. Tedy hráčskou, jak to bude finančně, to vám těžko řeknu.

Je tým odhodlán se o záchranu porvat? I když je mi jasné, že řeknete, že je odhodlán.
Tak srdíčko by mohlo být vždycky větší, ale že by kluci nechtěli, to se opravdu nedá říct. Jsme strašlivě neefektivní. Máme šancí, nejsme vůbec horší, ale dali jsme na jaře tři góly, to je tristní koncovka. Teď máme dva domácí zápasy to zlomit. Pokud ne, bude to se záchranou velmi obtížné.

tabulka.