Samotný nedělní duel pak měl spíše průměrnou úroveň. Jeho smutnými hrdiny byli hlavně jesenický gólman Michael Vrána, jenž inkasoval laciné góly.

A stoper hostů Marek Cerukas následně potrhl nevydařené jesenické odpoledne svým předčasným odchodem do sprch. Jeho vyloučení za stažení protihráče poslalo celek z lázeňského města do více než půlhodinového oslabení.

Domácí Medlov nakročil za třemi body již během první půle, kdy si dvěma góly vytvořil slibný náskok.

Velké Losiny (v modrém) uspěly v Zábřehu na penalty
Velké Losiny oplatily Zábřehu porážku, lépe zvládly penalty

Hned zkraje druhého dějství sice vstřelil kontaktní trefu Jan Zrník, když dalekonosnou ranou vymetl šibenici, to však byla jediná světlá chvilka Jeseníku v tomto klání.

Naopak v 65. minutě dali domácí fotbalisté výsledku konečnou podobu na 3:1 a potvrdili tak svou parádní jarní bilanci, když v odvetách zatím pouze jednou prohráli.

TJ Medlov – FK Jeseník 3:1 (2:0)

Branky: 26. Ryba, 30. a 65. Novák – 47. Zrník. Rozhodčí: Kopecký – Motal, Brázdil. ŽK: Kasal, Rozsypal, Klos – Cundrla, Mráz. ČK: 57. Cekuras (Jeseník). Diváci: 200.

Jeseník: Vrána – Nečesal, Cekuras, Macura, Vavrač – Mráz, Cundrla (73. Bráblík), Karakasidis, Plhák – Bříza (74. Kysela), Zrník (79. Červeňák). Trenér: Jakub Karakasidis.