Pod novým koučem se mužstvo z Jesenicka představilo poprvé již uplynulou sobotu, když v dohrávce podzimního kola doma remizovalo se Šumvaldem 1:1.

„Remíza byla nakonec pro oba celky asi spravedlivá,“ prozradil krátce po své premiéře na střídačce České Vsi Petr Škrabal, kterého čeká v jarních bojích těžký úkol, vytáhnout mužstvo ze dna tabulky. Podobnou situaci však nezažívá na lavičce poprvé.

„Stejné to bylo loni, když jsem trénoval Mikulovice. Tehdy před sezonou odešlo šest hráčů, neměli jsme prakticky s kým hrát, dlouho se nám nedařilo a tým se pohyboval na chvostu krajského přeboru,“ vzpomíná trenér, jenž nad letošní nabídkou funkcionářů z České Vsi příliš dlouho neváhal.

„Mužstvo je sice poslední, ale na druhou stranu právě proto cítím velkou motivaci pomoci mužstvu k udržení soutěže. Kromě toho v České Vsi jsem kdysi sám hrával a mám tady spoustu kamarádů. Nejdu tak do neznámého prostředí. Do toho bydlím ve Vidnavě odkud to je do České Vsi pár minut jízdy autem,“ prozrazuje Škrabal hlavní důvody, proč kývl na nabídku vedení posledního celku I. A třídy.

Česká Ves oslovila bývalého trenéra Mikulovic v polovině ledna, pro jarní část soutěže bude chtít klub posílit rovněž hodně úzký hráčský kádr.
„Problémy s hráči se vlastně táhnou již od loňské sezony. Když jsem do České Vsi v průběhu ledna přišel, měl jsem k dispozici dvanáct fotbalistů, což na důstojné účinkování v I. A třídě zkrátka nestačí. Musíme každopádně posílit,“ konstatuje Škrabal.

Zatím jediným novým jménem v sestavě České Vsi je útočník Michal Hanzlík, který přišel do týmu na hostování z Mikulovic. Na hřišti se však v sobotní dohrávce proti Šumvaldu ještě neobjevil vzhledem k pracovním povinnostem. Česká Ves pak jedná od dalších třech posilách.

Oficiální jarní část odstartuje Česká Ves dvěma zápasy na domácím trávníku proti celkům, které budou zřejmě také bojovat o setrvání v I. A třídě. Již tuto sobotu hostí tým z Jesenicka Štěpánov, o týden později přivítá Vikýřovice.

„Pro nás to budou nesmírně důležitá utkání. Pokud bychom v nich byli úspěšní, můžeme se odpoutat z posledního místa a teoreticky se tak přiblížit klidnému středu tabulky,“ dodává Petr Škrabal.

Miroslav Pergl