Celek z lázeňského města tak vyhrál podruhé v řadě. Poblíž slovenských hranic se pak musel z rodinných důvodů obejít bez hrajícího asistenta Jakuba Karakasidise a nemocného Patrika Plháka.

V úvodu duelu se možná na hostech projevilo náročné cestování a počáteční převahu si vytvořili domácí fotbalisté, s několika jejich střeleckými pokusy si však gólman Červenka poradil.

První opravdovou tutovku potom měl Jeseník, jenže Kysela ze samostatného úniku trefil pouze vybíhajícího brankáře a záhy udeřilo na druhé straně, když po centru Řeháka hlavičoval na 1:0 Naňák.

Do druhé části nastoupili hosté s maximálním odhodláním zvrátit nepříznivý výsledek, po několika pokusech dokonce dali gól zásluhou Mlynáře, jeho trefu ale sudí kvůli ofsajdu neuznali.

V 57. minutě pak zraněného Řezníčka vystřídal Adam Bříza, který se nakonec předvedl jako dokonalý žolík. Hned po minutě pobytu na hřišti měl na hlavě vyrovnání, ale tentokrát ještě minul.

V 61. minutě už se ale hosté radovali. Furik utekl, odcentroval a Bříza hlavičkoval tentokrát neomylně – 1:1. A za dalších osm minut se útočná spolupráce opakovala, Furik znovu našel přesným pasem nabíhajícího Břízu a Jeseník rázem vedl 2:1.

Po zbytek utkání hosté již důsledně bránili a nepouštěli domácí do větších akcí. S balóny letícími do brankoviště si potom gólman Červenka v pohodě poradil a nemusel tak řešit žádnou dramatickou situaci.

Na třetí výhru v řadě se jeseničtí fotbalisté pokusí zaútočit v neděli dopoledne 24. září, kdy na svém trávníku přivítají celek Havířova, jenž naposledy remizoval 2:2 s Ústím.

FC Elseremo Brumov – FK Jeseník 1:2 (1:0)

Branky: 33. Naňák – 61. a 69. Bříza. Rozhodčí: Bernatík – Kostelník, Poláček. ŽK: Naňák, Cúcik – Žák, Furik, Řezníček, Bříza. Diváci: 160.

Brumov: Cúcik – Kolouch, Imeri (46. Habanec), Juřica, Řehák (72. Chuchma), Zvoníček, Naňák, Doležal (85. Fojtík), Kovář, Novák, Chovanec. Trenér: Pavol Gabriš.

Jeseník: Červenka – Keltner, Mlynář, Macura, Vavrač – Mráz (46. Marcinov), Minka, Žák, Řezníček (57. Bříza) – Furik, Kysela. Trenér: Josef Zbýňovec.Autor: Karel Tulis, Miroslav Pergl