Když to nejde, tak to nejde. Šumperk dokázal reagovat na úvodní branku zápasu a za stavu 1:1 trefil Kováčem tyčku, přesto se radoval opět soupeř. Navzdory tomu, že Šumperk častěji držel míč a určitě nebyl horší v kombinaci. „Je to jako neustále se opakující smyčka ze špatného filmu. Nehrajeme opravdu tak zle, jen nedokážeme dát góly," posteskl si šumperský kouč Bohdan Hecl.

Domácí šli do vedení hlavičkou z rohu, což byl na jaře pro Šumperk první inkasovaný gól po rohovém kopu. Vyrovnal Kováč po nahrávce Lukáše Horáka. Kováč obešel obránce a levačkou prostřelil gólmana.

Vítězný gól padl poté, co Plešek patrně faulem obešel Zdeňka Horáka a zblízka prostřelil gólmana Šaba. Hned vzápětí Zdeněk Horák odstoupil se zraněným kotníkem, coby následkem nedovoleného zákroku soupeře.

„Co je naším mínusem, tak že odcházíme fyzicky. V divizi to bez pořádného tréninku nejde, nám tohle poněkud chybí," dodal Bohdan Hecl.

FK Nový Jičín – FK SAN-JV Šumperk 2:1 (1:1)

Branky: 13. Nippert, 57. Plešek - 23. Kováč.
Šumperk: Šabo – Váňa, Reichl, Z. Horák (61. Skopal), Hruda (82. Urbášek) – Kobylík, L. Horák, Mlynář – Podhorný, Kováč, Konečný. Trenér: Bohdan Hecl.