Debakl Loštic ve Šternberku řídil Vojtášek

Loštice – Fotbalisté Loštic dostali hned na úvod jara pořádnou facku. Šternberk vyhlásil útok na postup a rázně vykročil za splněním svého přání. Rychlý a střelecky vybavený Vojtášek dělal zadním řadám hostů velké problémy. Svůj účet uzavřel na počtu čtyř vstřelených branek a jedné gólové asistenci svému parťákovi v útoku Hlaváčkovi.

6.4.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Seifrt

V 10. minutě vystrašila Morávka prudká střela ze 30 metrů, která orazítkovala břevno jeho branky. Ve 23. minutě potrestal špatné vyběhnutí gólmana Morávka střelou do prázdné branky poprvé Vojtášek (1:0).

Ve 29. minutě kopal trestný kop Hlaváč a Hejný z odraženého balonu trefil pouze nohy obránce. Hned z rychlého brejku do odkryté obrany skóroval Vojtášek podruhé (2:0). Ve 32. minutě po rychlé akci na jeden dotek zvyšoval na rozdíl tří gólů Hlaváček (3:0). Ve 34. minutě v dobré pozici nastřelil Salamon pouze padajícího obránce. Ve 35. minutě utekl hostující obraně opět Vojtášek a prostřelil Morávka střelou z úhlu (4:0).

V 56. minutě zazdil velkou příležitost Josef Mikeš, když šel sám na gólmana po dlouhém vhazování Ďurčeka za domácí obranu a svojí slabší pravou nohou mířil pouze do jeho nohou.

V 59. Minutě po rohovém kopu Ďurčeka hlavičkoval Jan Mikeš vedle. V 63. minutě se vyznamenal Morávek, když zlikvidoval střelu Mudráka z bezprostřední blízkosti. V 70. minutě vyběhl Morávek proti Hlaváčkovi, stačil před ním odkopnout míč, ale pouze k nohám Mudráka, který jej zkušeně přehodil z 25 metrů do prázdné branky (5:0).

V 73. minutě si odstavil Vojtášek tělem obránce Hejného a pak prudkou střelou prostřelil bezmocného Morávka (6:0). V 85. minutě mohl mírně zmírnit již tak hrozivé skóre Salamon, když dostal balon za obranu, ale špičkou kopačky mířil těsně vedle levé tyče domácí svatyně.

Martin Šilberský

FK Šternberk - SK Loštice 6:0 (4:0)

Branky: Vojtášek 4, Hlaváček, Mudrák. Rozhodčí: Oulehla - Sigmund, Lasovský.
Šternberk: Novák – Šlížek, Havlík, Mudrák, Kymlička, Frieb, Tomanec, Valtr (44. Coufal), Hlaváček, Vojtášek, Grossman (70. Běhal).
Loštice: Morávek - Mikeš Jan, Hejný, Plhák, Dajčar - Ďurček, Koňarik, Hlaváč, Vinkler - Salamon, Mikeš Josef.