Zábřežští fotbalisté v neděli ukončili sezonu, která nemá v historii klubu obdobu.

S náskokem vyhráli divizní skupinu D, navíc doma drželi třináctiměsíční šňůru neporazitelnosti. Dvě domácí prohry lemují dvě neuvěřitelná data: 28. května 2006 a 17. června 2007. Zábřeh tak postoupil do Moravskoslezské fotbalové ligy, a také tento postup mohou příznivci fotbaluv sobotuoslavit. Akce začíná na stadionu v devět ráno atrakcemi pro děti.

V pět odpoledne nastoupí proti sobě bývalí hráči a sponzoři klubu proti týmu HC Olymp Praha. V pražské sestavě hrají hvězdy českého filmu - mimo jiné i Martin Dejdar nebo Jiří Mádl. „Připraveno je také vystoupení stepujících dívek, autogramiáda a kaskadérská show. Večer bude oslava pokračovat na Perle pěnovou párty,“ zve předseda klubu Bohuslav Charvát. Vstupné na celodenní akci je čtyřicet korun. Během dne se budou na stadionu pohybovat studenti gymnázia s kasičkami Nadace pro transplantace kostní dřeně.

Fotbalový klub už ale chystá svůj mužský tým na ligovou sezonu. Sportovní ředitel Radek Doubrava oznámil, že i v další sezoně povede A tým trenér Otto Jáně, který je u týmu už tři sezony. Hráčské změny zatím vedení klubu neoznámilo, hráči mají dovolenou, jedinou jistotou je, že v příští sezoně nebude za Zábřeh hrát obránce Martin Tabaček. „Z rodinných důvodů se vrací domů na Slovensko,“ informoval sekretář SK Sulko Zábřeh Jiří Nevrkla. Tabaček prošel fotbalovými angažmá ve Vítkovicích a Třinci, poslední dvě sezony odváděl platné služby Zábřehu. „Dali jsme mu na památku speciálně vyrobený dres s jeho jménem,“ informoval Nevrkla.

Kdo nakonec z týmu odejde a kdo přijde, to se ukáže až během července. „Všichni hráči při pohovorech potvrdili, že se o místo v kádru poperou,“ říká na webových stránkách zábřežského fotbalu sportovní ředitel Radek Doubrava. „Budeme se snažit přivést do našeho města hráče, kteří nám v našem cíli udržet se pomohou. Jsou v jednání hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží a já doufám, že se nam podaří dotáhnout tato jednání do zdárného konce.“