Na takový zápas čekal místní fotbal dlouhé roky. Šumperk se po klinické smrti z minulých let dere nahoru, nyní je v divizi coby nováček třetí. Losiny už tradičně během podzimní části kosí jednoho soka za druhým a jsou druhé.

Navíc se oba kluby moc nemusí. A jejich střet si v neděli na Tyršův stadion přišlo prohlédnout na zdejší poměry neuvěřitelné množství diváků.

A budou mít na co vzpomínat. Rychlý gól Soukupa, famózní střídaní útočníka Křepelky, který v okamžiku otočil skóre.

A také poněkud šokující prohlášení šumperského kouče Ivana Čecha bezprostředně po utkání.: „Rozhodčí nás poškodil. Přepískával Losinám, podlehl tlaku peněz.“

Doznívající emoce po utkání, které spělo k výhře domácích, ale nedospělo?

Těžko, Ivan Čech je starý praktik, velezkušený kouč. Už ve fotbalu asi prožil mnohé…

„Když já kritizuji rozhodčího, tak to už musí být. Rozhodčí například nezapískal jasnou penaltu za faul na Křepelku. Takový rozhodčí nemá pískat. Pokazil všechno,“ zuřil Čech.

Šumperský fotbalový klub dokonce zvažuje protest proti způsobu řízení zápasu. „Byl to totální hnus a svědčí to o poměrech, jaké způsoby v našem fotbale vítězí. Jinak výborné utkání, které mělo parametry třetí ligy, naprosto znehodnotil hlavní rozhodčí. Pod čím vlivem byl, je snadno zodpověditelná otázka,“ konstatoval místopředseda FK SAN-JV Šumperk Vladimír Dostál na diskusi pod reportáží z utkání na webu Deníku. Diskusi najdete ZDE

Losiny se samozřejmě nařčení z ovlivnění rozhodčího vehementně brání.

„Vezměte video z utkání a ukažte mi na něm, kde rozhodčí pomohl Losinám. Dělal chyby, ale na obě strany. Určitě neovlivnil zápas v náš prospěch. Pokud někdo tvrdí něco jiného, tak je slepý nebo je… Raději se k tomu dál nebudu vyjadřovat, ale tohle považujte za oficiální názor losinského fotbalového klubu,“ informoval Deník Milan Grézl, sekretář klubu Sokol Lázně Velké Losiny.