Víkendový duel totiž nebyl jen soubojem dvou tradičních rivalů, jejichž hřiště od sebe dělí pouhých šest kilometrů, ale také zápasem dvou týmů, které doposud na jaře nezískaly ani bod. O patřičnou motivaci tedy bylo na obou stranách postaráno.

Dlouho očekávané utkání si navíc v parádním jarním počasí nenechalo ujít téměř devět stovek diváků z celého Šumperska. Postarali se tak o suverénně nejvyšší návštěvu 19. kola krajského přeboru.

Fotbalový svátek okresu nejprve odstartoval minutou ticha za tragicky zesnulého rapotínského starostu Pavla Žerníčka, poté se rozběhl urputný boj o každý metr hřiště.

V úvodu měli daleko více ze hry hosté z Rapotína, jenže paradoxně udeřilo na druhé straně a to hned dvakrát, když nejprve využil přiťuknutí od Hegnera Jan Mičunda, aby záhy navýšil domácí vedení po akci Zatloukala Hugo Hegner – 2:0.

Takový začátek byl pro hosty docela ledovou sprchou, přesto se z ní stačili rychle oklepat a po rohovém kopu snížil hlavou rapotínský kapitán Tomáš Indra.

I nadále potom hosté svému soupeři zdatně sekundovali, leč ještě do přestávky potřetí inkasovali, kdy patřičný důraz v šestnáctce předvedl Lukáš Kováč.

„První půle byla z naší strany dobrá, za bezbrankového stavu jsme tam měli nějaké šance, potom sice po vlastních chybách třikrát inkasovali, ale herně to nebylo zlé. Kdyby pro nás poločas skončil přijatelnějším výsledkem, mohli jsme se zápasem ještě něco udělat,“ prozradil nejprve rapotínský kouč Roman Maňka.

Jenže domácí kanonáda následně pokračovala i ve druhé půli, ve které již Rapotín po herní stránce notně ztrácel a postupně mu docházel dech.

„Po přestávce jsme se ještě chtěli porvat o výsledek, ale ve druhé půli jsme úplně odešli, vůbec nevím proč. Snad to bylo psychikou jednotlivých hráčů, začali jsme kupit chyby a domácí je trestali. Zkrátka už to nešlo, musíme tak bojovat dál,“ posteskl si Roman Maňka.

Hosté si sice stačili vytvořit několik slibných střeleckých pokusů, ale bohužel pro ně v době, kdy bylo o osudu tohoto střetnutí prakticky rozhodnuto.

Naopak losinští hráči byli v koncovce podstatně efektivnější. Na 4:1 zvyšoval střelou na vzdálenější tyč Ondřej Nýdecký. Pátou domácí trefu dal po akci Hegnera Tomáš Pecháček.

Losinský mladík figuroval také u posledního střeleckého zápisu nedělního klání, když v 87. minutě upaloval zcela sám na branku ve dvojici s Jakubem Zatloukalem.

Pecháčkovu střelu sice ještě stačil gólman Mošonec zneškodnit, ale na dorážku losinského kapitána do odkryté klece už nestačil – 6:1.

„Výsledek je jednoznačný, ale v první části to tak rozhodně nevypadalo, hosté byli lepší na míči a nebezpeční ze standardek. Nám chyběl trochu větší pohyb,“ přidal své postřehy Jiří Mika, lodivod Velkých Losin.

„Po prostřídání se obraz hry ve druhé půli změnil, tady už jsme dominovali, soupeři pak trochu došly síly. Oproti předchozím duelům jsme tentokrát byli nebývale produktivní, zlomovým byl podle mě náš gól na tři jedna,“ prozradil dále losinský kouč.

„Na jednu stranu mě trochu mrzí, že jsme takto sebrali body právě Rapotínu, ale máme plno svých problémů a povedený výsledek už jsme nutně potřebovali,“ dodal závěrem Jiří Mika.

Jeho svěřenci tedy uspěli i ve druhém letošním derby, neboť na podzim si tým z lázeňské obce přivezl z Rapotína vítězství 3:0.

Fotbalisté Šumperku. Ilustrační foto
Jarní neporazitelnost Šumperku trvá. I bez kapitána srazil Velkou Bíteš
Havířovští fotbalisté se prezentovali kombinační hrou a zaslouženě zvítězili.
Jeseník na Havířov neumí. Navíc se mu zranil kapitán

TJ Sokol Velké Losiny – TJ Jiskra Rapotín 6:1 (3:1)

Branky: 14. Mičunda, 18. H. Hegner, 41. Kováč, 53. Nýdecký, 67. Pecháček, 87. Zatloukal - 24. Indra. Rozhodčí: Šteier - Vedral, Halenka. ŽK: Mičunda, Kováč – Holomek. Diváci: 865.

Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, J. Gargulák, Žídek, Rýznar – Hegner, Nýdecký (72. Bureš), Linet (76. Kubíček), Kobza (46. Trunkát) – Mičunda (72. Žák), Kováč (63. Pecháček). Trenér: Jiří Mika.

Rapotín: Mošonec – Vicenec, Michal Kocourek (69. Pham The), Šlesinger (76. Koziel), Strnad, Z. Horák, Holomek, Hymr, Valenta, Indra (63. Š. Hudec), Březina (46. Morong). Trenér: Roman Maňka.