Řada fotbalových týmů krajského přeboru ani nezačala se zimní přípravou, ovšem už nyní se hlásí tři adepti na postup do divize. A jedná se o první tři týmy po podzimní části.

Tabulku krajského přeboru Olomoucka vede Mohelnice, která byla vždy v prohlášeních střízlivá. Před pár dny ale klub prostřednictvím vedoucího týmu mužů vyhlásil, že cílem je postup do divize.

„Chceme udržet první místo a dojít do divize,“ konstatoval Aleš Heidenreich, vedoucí týmu mohelnických mužů.

Lídr župní tabulky do zimní přípravy zapojí i hráče, kteří na podzim hostovali ve vyšších soutěžích: Květoslava Vašíčka, který hrál za třetiligový Zábřeh a Martina Chudáčka z divizních Velkých Losin. Dále by měl zůstat odchovanec Jan Macák, který nyní patří Uničovu.

I nadále je nepravděpodobné, že by se vedení mohelnického klubu poohlíželo po cizích hráčích, už několik let je totiž doktrína mohelnické kopané stejná: totiž hrát soutěže především se svými odchovanci.

Atak na první místo vyhlásili, možná překvapivě, také v Mikulovicích. Klub vstoupí do jarních odvet s novým názvem, ve kterém už nebude figurovat jméno generálního partnera likérky Trul, ovšem s chutí dojít do divize.

„Změnili jsme jméno, ale Trul nás podporuje dál. Že nemáme ekonomické potíže dokládá i fakt, že chceme postoupit do divize,“ uvedl František Kadaňka, předseda fotbalového klubu v Mikulovicích.

Třetím kandidátem na postup je Šumperk, který je ale po podzimu v prohlášeních nejstřízlivější.

„Na postupovou příčku máme sedmibodovou ztrátu, což není moc, ale zároveň si uvědomujeme, jak obtížné bude tento hendikep zlikvidovat,“ uvedl Vladimír Dostál z výkonného výboru FK SAN-JV Šumperk.

Podobně jako Mikulovice i šumperský fotbal vstoupí do druhé části krajského přeboru s novým názvem. Ovšem Šumperku přibude jméno nového generálního partnera, šumperské stavební firmy SAN-JV.

„Samozřejmě by tento náš partner chtěl, abychom hráli vyšší soutěž, než je jenom krajský přebor. Do dvou let bychom měli do divize postoupit, pokud to zvládneme už v letošní sezoně, tím lépe pro šumperský fotbal. Ovšem není to otázka života a smrti, fotbal v Šumperku nejsou zdaleka jenom muži, máme hodně mládežnických týmů a těm se také musíme a chceme intenzivně věnovat,“ podotknul Dostál.

Nicméně se dá očekávat, že na jaře se o první místo v župě strhne mezi Mohelnicí, Mikulovicemi a Šumperkem tvrdý boj.

„Pro fanoušky fotbalu je to výborná zpráva, jarní část přeboru bude mít veliký náboj,“ domnívá se Vladimír Dostál.

Tabulka krajského přeboru po podzimu.