Domácí tým je čtvrtý a mnozí ho stále považují za hodně horkého kandidáta na postup.

Mikulovice jsou páté, což je možná mírné překvapení, neb tým ze severu je nováčkem. „Nováčkem sice je, ale má slušně poskládaný tým z hráčů, kteří mají divizní zkušenosti,“ říká Otto Jáně, šumperský trenér.

Nedělní zápas nabídne souboj dvou týmů, které vyznávají spíše útočný fotbal než destrukci. Důležitou otázkou tak je, kde se zápas odehraje: na hlavním hřišti Tyršova stadionu, který má pochopitelně živý trávník? Nebo na umělce? Počasí se totiž očekává značně nefotbalové.

„Kde se zápas odehraje, jestli na živé nebo umělé trávě, o tom se rozhodneme v neděli ráno podle počasí,“ říká Vladimír Dostál, místopředseda klubu FK SAN-JV Šumperk.

Mnozí fanoušci tak nyní předpokládají, že Šumperk pozve soupeře na umělku. Tým plný techniků totiž na umělé ploše válí a mnohokrát své soupeře na tréninkovém hřišti zničil.

Jenže kouč Otto Jáně přichází s šokující myšlenkou: „Asi bych raději hrál na hlavní ploše…“

Proč?

„Mikulovice mají Ivo Onciula, který umí výborně zahrávat standardky a na tom menším hřišti s umělou trávou by to byla pro něho výhoda.“

Mikulovice ale počítají, že se v Šumperku bude hrát na koberci. „Dnes jdeme trénovat na umělku,“ hlásil v pátek odpoledne kouč Mikulovic Antonín Mura.

Kde ale nakonec zápas proběhne, je mu jedno.

„Favoritem bude Šumperk. Pro mě je Šumperk stále největším adeptem na postup a uvidíte, že se to nakonec splní. Je to tým, který nemá výraznější slabinu a pokud budeme chtít v Šumperku uspět, musí nám všechno, ale naprosto všechno vycházet a nesmíme udělat jedinou chybu.“

Chválit soupeře ale umí i domácí kouč: „Mikulovice mají kvalitu, což je jasné při pohledu na tabulku. Mají ve svém středu Ivo Onciula a hlavně kouče Muru, který je mistr v tom, jak umí hráče nemotivovat. I proto je jasné, že nás nečeká vůbec nic lehkého.“

Šumperk by měl na trávník, ať už živý či umělý, vyběhnout kompletní, Mikulovice skoro jistě bez Jana Pícy, který je nemocný.

A oficiálně se Mikulovice představí i bez kouče Antonína Mury, který má už několik kol disciplinární komisí zakázán vstup na lavičku za nevhodné chování.

„Jedu do Šumperku oficiálně jako divák, ale samozřejmě že jako divák mohu na hráče volat pokyny,“ říká Mura.

A na koho se jako divák těší v Šumperku nejvíce? „Na domácí hráče Pobuckého a Nováka. To jsou fotbalisti…!“

Utkání Šumperk versus Mikulovice se hraje v neděli 18. října od 15.00 hodin, o přesném místu konání budeme informovat v neděli dopoledne na www.sumperskydenik.cz