„Jak už jsem několikrát uvedl, výsledky v přípravě moc neřeším, ale popravdě jsem dnes čekal trochu jiný vývoj zápasu. Myslel jsem, že budeme daleko dominantnější a více na míči, když hrajeme proti mužstvu z nižší soutěže,“ prozradil úvodem Deníku šumperský trenér Zdeněk Opravil.

Jeho svěřenci po poločase 1:1 během druhého dějství sice dvakrát vedli, jenže domácí fotbalisté stačili pokaždé odpovědět. K tomu Šumperk již podruhé v řadě nedal penaltu.

V minulém klání neuspěl z hranice pokutového kopu Petr Linet, tentokrát jej v šumperském dresu „napodobil“ Stanislav Lavrovič.

„První půle ještě snesla určité měřítko, po prostřídání byl dobrý i začátek druhé části, jenže pak jsme začali bezhlavě lítat nahoru dolů a soupeř nám na dlouhém hřišti chodil do otevřené obrany, což by se nemělo stávat,“ zhodnotil dále sobotní zápas nepříliš spokojený Zdeněk Opravil.

Toho mohla však potěšit skutečnost, že po vleklém zranění konečně poprvé nastoupil do utkání Paris Purzitidis, posila z Uničova.

Oproti původnímu rozpisu sehraje Šumperk další přípravný duel již v pátek 9. července, kdy od 17.30 hodin na domácím hřišti poměří síly se Spartou Brno.

Změnu pak hlásí divizní celek i na víkend. Původně plánované sobotní domácí střetnutí s Rýmařovem se přesouvá na neděli 11. července. Ale pozor! Hrát se bude od 10 hodin v Rýmařově.

„Potom nás čekají ještě třeba Otrokovice. V těchto těžkých zápasech už budeme chtít ladit formu a naši hru tak, abychom byli co nejlépe nachystaní na začátek mistrovské soutěže. Navíc doufám, že se dáme zdravotně dohromady, protože zase máme několik marodů,“ doplnil závěrem Zdeněk Opravil.

TJ Sokol Ústí – FK Šumperk 3:3 (1:1)

Branky Šumperku: Malacka, Lavrovič, Ostrovka.

Šumperk: Pitroň – Barčík, Purzitidis, Liďák, Bouchal – Linet, Lavrovič, Musílek – Žák, Podhorný, Malacka. Střídali: Ostrovka, Jurásek, Smrž, Kreizl. Trenér: Zdeněk Opravil.