Již dříve bylo avizováno, že mužstvo nyní povede Zdeněk Opravil, který na lavičce střídá Bohdana Hecla, jenž po čtyřech letech u mužského áčka přechází ke kategorii dorostu.

Nově pak budou hrát šumperští fotbalisté své domácí divizní zápasy skupiny E v neděli dopoledne od 10.15 hodin.

Šumperk má za sebou nepříliš povedenou sezónu, během níž bojoval nejen se soupeři, ale i s marodkou. Fanoušci poté asi mají stále v živé paměti hlavně vážná zranění Marka Smrže a Filipa Navrátila.

Na premiérovou výhru v uplynulém ročníku poté Severomoravané čekali až do sedmého kola, celkově zakončili divizi na 14. místě.

„Uplynulý ročník musíme hodnotit jako neúspěšný. Nyní však už všichni v klubu vyhlížíme novou sezónu a doufáme, že bude lepší,“ prozradil již dříve loučící se kouč Bohdan Hecl.

Před podzimní částí letošního ročníku divize E zatím Šumperk oznámil dva odchody. Hostování z olomoucké Sigmy resp. z Opavy skončilo Lukáši Neuerovi a Zdeňkovi Horákovi.

Coby posily by se v Šumperku mohli představit hráči, kteří již v minulosti klubem prošli. Z Velkých Losin přišli na zkoušku Tomáš Indra (se 29 góly loni nejlepší střelec krajského přeboru) a Petr Linet.

Šanci v přípravě dostane i Radim Nosál, jenž naposledy působil v Bruntále.

„Jinak se zapojí také naši dorostenci a ještě to zkusí i Jakub Šebela, který byl na hostování v Rapotíně. Do přípravy by mělo nastoupit 26 lidí s tím, že kádr chceme mít šestnáct hráčů do pole a dva brankáře,“ prozradil Deníku vedoucí týmu a sportovní manažer FK Šumperk Ladislav Šabo.

„Nikdo nemá nic jistého. Stále platí, že chceme mít ty nejlepší hráče z regionu a dávat příležitost hlavně místním a našim odchovancům. Klademe důraz na tréninkovou morálku a na tvrdou práci jak na tréninku, tak i v zápasech. Za zásluhy nikdo hrát nebude. Určitě budeme jednat o dalších příchodech třeba ze Sigmy, která nám možná dá k dispozici jednoho až dva hráče na určité posty, které budou potřeba posílit,“ uvedl dále Ladislav Šabo.

„Tohle ale budeme vědět až ke konci přípravy, pokud bude trenér Zdeněk Opravil spokojený s tím, co má, tak je možné, že posily z Olomouce nebudou,“ dodal na závěr.

Mistrovskou sezónu zahajuje Šumperk v neděli 11. srpna domácím zápasem proti diviznímu nováčkovi Všechovicím.

Uplynulá sezóna FK Šumperk pohledem statistik a končícího trenéra Bohdana Hecla

Nejlepší střelec: Filip Rozsíval, 10 branek.

Zlý muž (nejvíc karet): Jiří Bernard, 13 ŽK a 1 ČK.

Nejlepší zápas: FK Šumperk – Opava B 1:0.

Nejhorší zápas: FK Šumperk – Heřmanice 3:4.

Nejužitečnější hráč: Jiří Bernard.

Přípravné zápasy FK Šumperk před startem nového divizního ročníku

Bruntál – Šumperk (sobota 13. 7.)

Šumperk – Zábřeh (středa 17. 7. v 17.00 hod.)

Šumperk- Sigma U18 (čtvrtek 18. 7. v 17 hod.)

Letohrad – Šumperk (sobota 20. 7.)

Šumperk – Kroměříž (neděle 28. 7. v 17 hod.)

předkolo MOL Cupu 2019 /2020

Šumperk – Lanškroun (středa 31. 7. v 17 hod.)