Jak jsou na tom s dluhy tři další nejsledovanější sportovní subjekty v okrese?

Fotbalový klub FK SAN-JV Šumperk, odpovídá místopředseda pro sportovní úsek Bohdan Hecl: „Vše máme srovnané, ale máme období, kdy odměny mají prodlevy. Ze sezony na sezonu ale nedlužíme, to ne. I po pomoci města mládeži máme srovnaný loňský kalendářní rok. Ale snadné to není, téměř zadarmo se divize hrát nedá a sponzoři nejsou. Nicméně je snaha nedlužit."

Fotbalový klub FK Mohelnice, odpovídá sportovní manažer Aleš Heidenreich: „Nedlužíme. U nás se tohle nemůže stát, není hráč, kterému bychom dlužili. Praxe dlužit hráčům, to není náš styl. V rozpočtu jsem musel počítat i s tím, že třeba povedeme tabulku, u nás hráči nemají prémie za výhry, ale za postavení v tabulce. Takže výbor klubu musel postavit rozpočet tak, abych byl schopen vyplatit hráče i v případě, že na jaře vyhrajeme soutěž."

Hokejový klub Salith Šumperk, odpovídá prezident klubu Vladimír Velčovský: „Alfa a omega mého podnikání je nedlužit. Za sedm let, co jsem u hokeje, jsem nedlužil hráčům, ani dalším subjektům. Pro mě je důležitější zvládnout sezonu finančně, ne kvůli sportovnímu úspěchu se zadlužit. I proto hrajeme v první lize, jak hrajeme, každá příčka výše je iks stovek tisíc navíc. Ze své praxe ale vím, že kluby v první hokejové lize dluží hráčům a ta situace se zhoršuje. Kolikrát za mnou chodí hráči z jiných klubů, že nedostali několik měsíců mzdu, jestli bych jim nemohl dát zálohu, že by za nás hráli. Ono dlužit, to je začátek konce, přestanou vám chodit peníze z města, z kraje, dotace, kdo dlužil, vždy dopadl špatně."

O finančních potížích Sulka Zábřeh se na veřejnosti nemluví poprvé, Deník například přinesl informaci v roce 2008, kdy se stal předsedou klubu tehdejší zábřežský zastupitel Zdeněk Kunrt, který netajil, že klub má finanční potíže, rozhovor se Zdeňkem Kunrtem si můžete připomenout ZDE.

Nicméně ani tentokrát se fanoušci Sulka nemusí ničeho obávat, neboť: „Pracujeme intenzivně na tom, aby všechny zbývající resty byly uhrazeny do zahájení jarní části soutěžního ročníku," říkají na webu Sulka představitelé klubu.

A jak tým šlape v přípravném období, se mohou všichni na vlastní oči přesvědčit už v sobotu 2. února, kdy ve 14.00 hodin na umělce šumperského Tyršova stadionu Sulko změří síly se Šumperkem.