Sedm výher v řadě a naposledy remíza 4:4 na hřišti Kojetína, taková je aktuální bilance výběru trenéra Jiřího Miky, který v rozhovoru pro Deník prozradil, proč se podle něj Velkým Losinám teď daří a jaké jsou jejich cíle nejen pro tento ročník.

Jednoduchá otázka na úvod, v čem je síla současného losinského kádru?
Tento tým je již delší dobu spolu a věděl jsem, že má fotbalovou kvalitu. Je to pouze o tom, aby mužstvo v zápasech od první minuty hrálo podle daných pokynů. Do zápasu dáváme bojovnost a energii, zlepšili jsme hru dozadu, s tím roste i výkon našeho brankáře. Především ale sázíme na opravdu skvělou partu, která se tady sešla, všichni zkrátka chtějí bojovat za Losiny.

Již v průběhu jara jste několikrát uvedl, že se vám daří díky výsledkům nalákat také více diváků do losinských ochozů. Tohle je asi taky celkem pozitivní skutečnost?
Tak fotbal hrajeme především pro diváky. Chceme aby z naší hry měli radost. Kluci se tady fotbalem neživí a pokud mohou po vítězném zápase zatleskat spokojeným fanouškům, je to pro všechny pěkná odměna. Těší mě, že mnohdy i přes nepřízeň počasí a v konkurenci fotbalových a teď i hokejových přenosů v televizi, k nám přijdou i tři stovky příznivců.

Dalším důležitým aspektem je asi také fakt, že Losiny sází především na místní hráče, ti si pak těžko dovolí před svými příbuznými či kamarády na tribuně něco vypustit.
Když jsem do Losin přišel, měli jsme tady tři kmenové hráče, teď jich máme devět a většinou to všechno jsou kluci, co mají k Losinám nějaký vztah, prostě mají srdce bojovat za tento klub a o tohle mi jde především. Snažili jsme se navíc dát dohromady i povahově dobré kluky a za všechny, co tady nyní jsou, dám ruku do ohně. Všichni poctivě makají a tak to má být.

Přesto v sobotu přišel dílčí neúspěch, kdy skončila vaše vítězná šňůra. V Kojetíně Velké Losiny „jen" remizovaly. Jak velké to bylo zklamání?
Zklamání bylo, já byl dokonce nas…ý. Po necelé půlhodině jsme prohrávali už 1:3, to bylo na mě moc, přestože jsme hráli proti kvalitnímu soupeři. Bohužel jsme domácím lacino darovali penaltu a zbytečnými chybami před šestnáctkou i další góly. Pak jsme sice otočili na 4:3, druhou půli jsme již zase příkladně bojovali, nakonec bod zvenku dobrý, ale mohli jsme vyhrát. Tuto ztrátu beru i na sebe.

Jaký je vlastně cíl Velkých Losin pro tuto sezonu?
Chceme skončit na třetím místě tabulky. Naposledy jsem sice prohlásil, že nechceme na jaře prohrát, což byla asi silná slova, ale byl to záměr, abych kluky správně vyburcoval a v každém zápase se rvali o vítězství. I když to někdy fotbalově nejde, musíte alespoň bojovat.

Jak bylo uvedeno, hráči nejsou profesionálové (míněno z hlediska financí), přesto bude pro tým, v případě splnění třetího místa, připraven nějaký bonus?
Od jednoho kamaráda máme vypsánu motivační prémii, kterou bychom pak rádi využili na nějakou společnou dovolenou, kdy chceme s mužstvem vyrazit někam na kola nebo na vodu. Věřím, že sílu uhrát třetí příčku máme.

Možná tato otázka není na místě, ale přesto, myslíte si, že pro losinský klub je v určitém časovém horizontu reálný návrat do divize, kde klub v minulosti působil?
Někteří kluci z kabiny by asi chtěli postoupit, ale divize je úplně někde jinde, nejen z pohledu peněz, ale i času a cestování, větší nároky na hráče, i proto si myslím, že je rozumné, že klub chce i nadále zůstat v krajském přeboru. Teď hrajeme na pohodu a tato soutěž nám momentálně stačí. Radši hrát nahoře kraj a bavit diváky, než dostávat výprasky v divizi.

Navíc v příštím roce se stále více reálně rýsuje derby se Šumperkem, který má nakročeno k sestupu. Sledujete vůbec jeho výsledky v divizi?
Určitě sledujeme, pokud je prostor, jedeme do Šumperku i na zápasy. Spousta kluků od nás tam působila. A i když se pak někteří nedostali do sestavy, rozhodně kvůli tomu necítíme vůči Šumperku nějakou zášť. Spíše jim přejeme, aby se zachránili, jenže s těmi současnými výkony to budou mít opravdu hodně moc těžké.