„Trávník by měl být k dispozici tak po osmi týdnech, ale abychom na něm pak odehráli koncem října dva zápasy a třeba ho zničili, to nechceme, celý podzim proto budeme hrát domácí zápasy v Losinách,“ konstatoval Zdeněk Kunrt, předseda klubu SK Sulko Zábřeh.

Pojedete fandit Sulku i do Losin, nebo jste pecivál? Hlasujte v anketě vpravo

Jistá komplikace to je především pro hráče. Ti totiž v Losinách jen hrají zápasy a absolvují před zápasem dva tréninky. Ostatní tréninkové jednotky musejí hráči Sulka odmakat všude možně: většinou v Olešnici či v Sudkově.

„Je to organizačně celkem náročné a co si budeme povídat, pro nás tahle situace zrovna plus nebude,“ připouští kouč Sulka Vlastimil Palička.

Jenže trávník Městského stadionu už opravdu rekonstrukci potřeboval, ta poslední nese datum z roku 1977.

„Byl odstraněn celý starý drn, položeno automatické zavlažování a vyset nový trávník. Vše za zhruba čtyři miliony korun z kasy ministerstva školství,“ informoval Zdeněk Kunrt.

Fanoušci ale nemusí smutnit, kdo se nemůže do Losin přepravit po své ose, pro toho fotbalový klub vypravuje autobus.

„Uvidíme, jaký bude zájem, pokud by byl velký, jsme schopni vypravit příště i druhý autobus,“ říká šéf zábřežské kopané Kunrt.

Azyl v Losinách by tak mohl být díky zábřežským fans pro hráče příjemnější. „Že nehrajeme doma, to mě mrzí hlavně kvůli divákům. Těch v Zábřehu chodí hodně, snad si najdou cestu i do Losin,“ přeje si kouč Palička.

Autobus pro fanoušky Sulka

Fotbalový klub SK Sulko Zábřeh vypravuje pro zábřežské fanoušky autobus, který odjíždí od fotbalového stadionu v Zábřehu v neděli 15. srpna v 15.30, lístek stojí 60 korun, v něm jsou obě cesty (do Losin a z Losin zpět plus vstupenka na utkání). K dispozici by mělo být zhruba šedesát míst. Zábřeh hraje s Uničovem od 16.30