Hranice jsou asi osudovým týmem šumperských fotbalistů. Kdo by nevzpomněl na červen loňského roku, kdy Šumperk coby lídr divize nečekaně v Hranicích remizoval 1:1, ztratil tak vedení v tabulce a nakonec i postup do ligy (reportáž Hranice – Šumperk z června 2009 najdete ZDE).

O dva měsíce později, už v současném divizním ročníku, Šumperk coby jeden z favoritů soutěže opět nečekaně v Hranicích propadl, když podlehl 4:1 (reportáž najdete ZDE).

Že by i do třetice všeho zlého?

„Já si myslím, že Hranice nelze považovat za soupeře, na kterého to neumíme. Prostě se tehdy nepovedly dva zápasy, navíc musím upozornit na to, že tento tým fanoušci dost podceňují, což je chyba,“ říká trenér Šumperku Otto Jáně, který byl i u obou posledních dvou zápasů s Hranicemi.

I v sobotu bude jasným papírovým favoritem domácí Šumperk. Je v tabulce druhý, Hranice jsou třinácté a každá porážka je může posunout do sestupových vod.

„I právě proto se budou o body rvát,“ podotýká Jáně.

Jenže fanoušci očekávají od Šumperku jediné: že Hranice konečně rozpráší.

„Je mi to jasné, já bych také nic jiného jako fanoušek nechtěl a ani jako trenér nechci. Budeme hrát na umělé trávě, to vidím jako naši výhodu. Hráči tohle hřiště dobře znají, jsou na něho zvyklí, navíc jsme technický tým, kterému spíše vyhovuje kombinační hra po zemi, na což je umělá tráva ideální,“ míní šumperský kouč.

Domácí budou jistě spoléhat na nejlepšího divizního střelce podzimu Lukáše Pobuckého, který svou roli snajpra plnil i v přípravě.

A Hranice doufají, že opět budou nečekaným katem šumperských nadějí.

V sobotu totiž hraje lídr ze Zlína utkání v Orlové a pokud jen remizuje či dokonce podlehne, bude v případě výhry Šumperku nad Hranicemi sesazen z první příčky.

Utkání Šumperk versus Hranice se hraje v neděli 14. března od 15.00 hodin na umělé trávě Tyršova stadionu v Šumperku.