Do závěrečných bojů o medaile se šumperský celek trenérů Petra Strnada a Vladimíra Lozyňského kvalifikoval již potřetí v řadě.

Turnaj na domácím Tyršově stadionu sice odstartoval Šumperk překvapivou porážkou se Svitavami, nejslabším mužstvem celé kvalifikace, ve zbývající fázi však již neprohrál a nakonec se mohl radovat z kýženého postupu.

„Po úvodním šoku se kluci vzepřeli ke skvělým výkonům. Klíčová byla hlavně klání se Sigmou Olomouc a Opavou, která náš tým zvládl na jedničku. Díky těmto výhrám proti velice silným soupeřům si tak zajistil postup mezi 24 nejlepších týmů,“ prozradil šumperský kouč Petr Strnad.

„Musím vyzvednout hlavně první sedmičku, která předvedla skvělé výkony a v rozhodujících utkáních táhla celý tým za vítězstvím,“ uvedl dále lodivod šumperských fotbalových nadějí.

Ve středeční domácí kvalifikaci měl Šumperk tři čtyřgólové střelce Patrika Přibylku, Dana Smékala a Františka Doležela.

Prestižní finálový turnaj se následně uskuteční první květnový víkend příštího roku a není vyloučeno, že po roce jej opět bude hostit šumperský Tyršův stadión.

Kvalifikace Ondrášovka Cup 2019/2020 sk. B

(středa 23. října v Šumperku)

Výsledky FK Šumperk U13: Svitavy 0:1, Prostějov 4:0, Vysoké Mýto 1:1, Vyškov 4:0, Sigma Olomouc 3:0, Opava 1:0, Uničov 0:0

FK Šumperk U13: Frolo, Hýžďal – Pávek, Nevrlý, Luběna, Doležel, Havlíček, Přibylka, Smékal – Thun, Lepka, Lašák, Machů, Horáček, Lozyňskyj, Vlk – Kristýnek. Trenéři: Petr Strnad a Vladimír Lozyňskyj.